Naujienos

Jūsų verslas smulkus – rinkitės paramą bendradarbiaujantiems

  2020-08-26

Jau paskelbta, kad šiemet nuo  spalio 5 d. iki  lapkričio 4 d. smulkieji ūkininkai, smulkieji miško valdytojai, labai mažos įmonės ir įmonės, fiziniai asmenys vėl galės teikti paraiškas pagal veiklos sritį „Parama smulkių ūkio subjektų bendradarbiavimui“. Tad pats metas sudėlioti savo planus ir, pasitarus su bendradarbiauti pasirinktais partneriais, atvykti į Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos biurus konsultuotis su ekonomistais.

 „Ne veltui sakoma: vienas lauke – ne karys. Lietuvos smulkieji verslininkai jau nebe pirmus metus gali įsitikinti šia tiesa, o abejojantys – išdrįsti. Parama vėl startuoja. Keli susikooperavę ūkininkai, smulkieji miško valdytojai, labai mažos įmonės ar fiziniai asmenys gali gauti iki  90 000 Eur paramos. Tai išties didelė pagalba“, – komentuoja LŽŪKT Rinkodaros skyriaus vadovė Erika Mankutė.

Verslo ekonomikos skyriaus vyriausioji specialistė Vaida Čepienė informavo, kad per 2019 m. LŽŪKT konsultantai pagal šią veiklos sritį parengė 18 sėkmingų projektų. Reikia pasakyti, kad Lietuvoje buvo pateiktos 43 paraiškos šiai paramai gauti. Tai reiškia, kad LŽŪKT konsultantai parengė beveik pusę pateiktų paraiškų.

 Kadangi taisyklėse reikalauta projektus rengti su bent vienu partneriu, juose buvo numatyti mažiausiai 2 projektų dalyviai. Net 12 projektų  rengti bendradarbiaujant 3 partneriams, vienas projektas – 4 partneriams, o likusieji 6 – 2 partneriams.

Visuose projektuose numatytos investicijos į žemės ūkio veiklą. Iš jų 6 projektuose į augalininkystės sektorių, 9-iuose – į gyvulininkystės, 2-uose – į sodininkystės  ir 2-uose – į daržininkystės sektorius.

Teikti paraiškas nusprendė ir į rajonų biurų konsultantus kreipėsi Akmenės, Jurbarko, Klaipėdos, Kretingos, Marijampolės, Molėtų, Prienų, Skuodo, Šakių, Šilalės, Šilutės, Švenčionių, Telšių ir Ukmergės rajonų pareiškėjai.  

Daugiausia įsigyta žemės dirbimo padargų, pašarų ruošimo technikos, traktorių, taip pat daržovių apdirbimo linija, javų kūlimo kombainai ir obuolių skynimo kombainas. 

Pagrindiniai tinkamumo kriterijai

Kartu dirbti dalijantis įrenginiais ir ištekliais, vykdant bendrą ūkinę, komercinę ar aplinkosauginę veiklą kviečiami ne tik smulkieji ūkininkai. Paramos gali siekti ir smulkūs miško valdytojai ar kaimuose veikiančios labai mažos įmonės, taip pat norintys bendradarbiauti fiziniai asmenys. Tik paramos paraišką būtina teikti kartu su partneriais.

„Pagrindiniai specialieji tinkamumo kriterijai pareiškėjams yra šie: smulkūs ūkiai, kurių ekonominis dydis, išreikštas produkcijos standartine verte, paraiškos teikimo momentu yra ne mažesnis kaip 4000  Eur ir ne didesnis kaip 15000 Eur. Smulkių miško valdytojų miško valda neturėtų būti didesnė kaip 20 ha, o labai mažoms įmonėms keliamas reikalavimas veikti ne trumpiau kaip 2 metus“, – aiškina Konsultavimo paslaugų ir produktų valdymo skyriaus specialistas Mindaugas Mižutavičius.

Finansuojama 60 proc. visų projekto išlaidų, o ūkiai bendradarbiaujantys gyvulininkystės, sodininkystės, uogininkystės, daržininkystės sektoriuose gauna 70 proc. intensyvumo paramą.

Jei nuspręsite kreiptis dėl paramos, užeikite į LŽŪKT biurą Jūsų rajone ar savivaldybėje. Konsultantai patars rengiant paraišką, o gavus paramą, padės atlikti reikalingus darbus per visą projekto įgyvendinimo laikotarpį.