Naujienos

Kad neliktumėte prie suskilusios geldos: patarimai ketinantiems pasinaudoti ES parama

  2022-03-16

LŽŪKT žinių klube svečiavosi Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos Verslo ekonomikos skyriaus vadovė Vaida Gomoliauskienė. Vaidą galima drąsiai vadinti ES paramos priemonių žemės ūkiui eksperte, kuri kartu su konsultantų komanda ūkininkams verslo projektus rengia daugiau nei kelis dešimtmečius.

Kovo 1 d. pradėtos rinkti ES paramos paraiškos smulkiems ūkiams ir investicijoms į žemės ūkio valdas. Šios priemonės – ūkininkų laukiamiausios, tad su LŽŪKT specialiste aptarėme pagrindinius kriterijus, kurie ūkininkui leis įsivertinti, ar jis atitinka paramos reikalavimus.

V. Gomoliauskienė pasidalijo patirtimi, į ką reikėtų atkreipti dėmesį renkantis patikimą partnerį, kuris padės parengti verslo projektą ir kitus svarbius dokumentus – nuo paramos gavimo iki atsiskaitymo už ją. Specialistė akcentavo, jog ūkininkai ir patys turi labai stipriai įsitraukti ir dirbti drauge su konsultantu, aptarti galimybes ir grėsmes, kad gavus paramą netikėtai nepaaiškėtų, jog reikės įgyventi nerealius rodiklius.

Kviečiame paklausyti pokalbio su V. Gomoliauskiene.