Naujienos

Kas šiemet galės pasinaudoti ūkių modernizavimo parama?

  2021-02-11

Kasmet žemdirbiai stengiasi atsinaujinti žemės ūkio valdas, investuoja į ūkių plėtrą, tad natūralu, kad ES priemonės, susijusios su investicijomis, sulaukia didelio susidomėjimo. Netrukus vėl startuos parama ūkiams modernizuoti, parengtos ir taisyklės. Skirtingai nei ankstesniais metais, šįkart žemės ūkio produktų gamintojai ir perdirbėjai, galės gauti investicinę ES paramą ir lengvatinę paskolą. Prieš paraiškų rinkimą pats metas apsvarstyti savo ūkio plėtros galimybes. 

Susipažinote su taisyklėmis, bet turite daugiau klausimų nei atsakymų? Kol dar paraiškos nerenkamos, vertėtų apsvarstyti ūkio galimybes, o jei reikia, kviečiame pasikonsultuoti su Jums artimiausio rajono Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos (LŽŪKT) biuro konsultantais – ekonomikos paslaugas teikiantys konsultantai susipažins su taisyklėmis, įsipareigojimais, tiksliai apskaičiuos paramos paraiškos atrankos kriterijus, drauge įvertinsite kylančias rizikas. Jei sutiksite bendradarbiauti, konsultantai užpildys paraišką, sukomplektuos dokumentų bylą ir dirbs su Jumis per visą projekto įgyvendinimo laikotarpį.

LŽŪKT konsultantai patirties turi daug. Per 2014–2020 m. laikotarpį ūkininkams parengta daugiau kaip 2400 paraiškų paramai į žemės ūkio valdas gauti. Sėkmingai įveikę atranką, įvairaus dydžio ir srities ūkiai gavo per 95 mln. eurų savo pasirinktai krypčiai plėsti ar modernizuoti. Daugiausia jų investavo į gyvulininkystės, daržininkystės ir uogininkystės sektorius, o už paramos lėšas įsigijo žemės ūkio padargų, traktorių, gyvulių pašarų ruošimo ir šėrimo įrangą, uogininkai – laistymo įrangą ir pan. Aplinkai išsaugoti ir siekiant tvarios plėtros, įsigytos betoninės mėšlidės ir srutų kauptuvai.

Įgyvendinkite savo planus, o su parama susijusius reikalus patikėkite LŽŪKT konsultantams

Nuotraukoje pernai Jonavos rajone pradėjusio ūkininkauti Pauliaus Žemaičio ūkis iš paukščių skrydžio. 

Išsamiau apie paramą www.agroakademija.lt