Naujienos

Kelmės r. ūkininkams dėkota už darbą žemei, žmogui ir Lietuvai

  2022-11-29

Darniai ir atsakingai ūkininkaujantiems LŽŪKT Kelmės r. biuro klientams padėkota už jaunatvišką veržlumą, ūkininkavimo tradicijų tęsimą, sėkmingą ūkio plėtrą ir inovacijų diegimą.

Dėkodama už bendradarbiavimą su Kelmės r. biuru, jo vadovė Bronė Vaičiulienė sakė: „Žemė – tai didžiulė knyga, kurioje kiekvienas paliekame žymę, į kurią rašome apie save. Visą gyvenimą. Po raidę. Po žodį”. Ūkininkai nuolatiniu savo darbu užtikrina pagrindinę žemės misiją – auginti maistą ir paima visus duodamus žemės vaisius savo auksinėmis rankomis. Gražėjantys Lietuvos laukai, naujai besikuriantys ir modernėjantys ūkiai yra jūsų kruopštaus ir atsakingo darbo dalis.  Didžiuojamės, kad dirbate žemei, žmogui, Lietuvai.“

B. Vaičiulienė l. e. p. LŽŪKT direktoriaus Rimtauto Petraičio padėką už bendradarbiavimą su Kelmės r. biuru, ūkininkavimo tradicijų tęsimą, mėsinės gyvulininkystės ūkio sukūrimą ir plėtrą įteikė I vietą konkurse laimėjusiam biuro klientui Algimantui Mockui. Jis ūkininkauja 6 metus. Ūkininkavimo patirties įgijo iš savo tėvų Reginos ir Algio Mockų, ūkininkaujančių Pakražančio seniūnijos Laplėgių kaime. Jaunasis ūkininkas kartu su drauge Loreta dirba 50 nuosavos ir 46 ha nuomojamos žemės, laiko 25 mėsines karves, 21 telyčią ir 26 buliukus. Gamina biokurą. 

LŽŪKT padėka už bendradarbiavimą su biuru, augalininkystės ūkio plėtrą ir inovacijų taikymą ūkyje įteikta Olegui Kurganovui, konkurse „Metų ūkis 2022“ Kelmės r. laimėjusiam II vietą. Olegas su žmona Kristina turi 70 ha nuosavos ir 240 ha nuomojamos žemės. Baigęs studijas Kauno technologijos universitete, Olegas ūkininkauti pradėjo 2015 metais. Šalia ūkininkavimo nusprendė sukurti ir verslą – gamina biokurą.

Biuro vadovė už jaunatvišką ryžtą plėtojant mėsinės gyvulininkystės ūkį dėkojo konkurse „Metų ūkis 2022“ dalyvavusiam vienam iš jauniausių Kelmės r. biuro klientų Benui Širiakovui, ūkininkauti pradėjusiam tik 2020 metais. Ūkininkas dirba 37 ha žemės, laiko apie 30 galvijų. 

Konkurso „Metų ūkis 2022“  šventę organizavo Kelmės r. ūkininkų sąjunga ir Kelmės r. savivaldybė. LŽŪKT buvo viena iš šventinio renginio rėmėjų.

LŽŪKT informacija

Nuotraukose šventės akimirkos