Naujienos

„Klausti ne gėda, o suklysti – bėda.“ Pats metas kreiptis dėl valstybės remiamų žemės ūkio konsultacijų

  2022-09-14

Ūkininkai, ypač ūkininkaujantys smulkiuose ūkiuose, įregistravę žemės ūkio valdą Lietuvos Respublikos žemės ūkio ir kaimo verslo registre, dar gali kreiptis į Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos (LŽŪKT) biurus dėl nemokamų individualių konsultacijų gyvulininkystės ir augalininkystės klausimais.

Ūkininkai dar gali dalyvauti projekte „Žemės ūkio konsultavimas“ ir pasinaudoti valstybės parama nemokamoms individualioms konsultacijoms aktualiais augalininkystės ir gyvulininkystės klausimais. Tai padaryti paprasta. Reikia tik ateiti į LŽŪKT biurą ir drauge su konsultantais aptarus, kokiais klausimais reikia konsultacijų, užpildyti paraišką.

Pirmumo teisę turi  pareiškėjai, kurie 2020 ir 2021 metais negavo remiamų konsultacijų. Jų spektras tikrai platus. Į jį patenka visi klausimai, susiję su augalininkystės ir gyvulininkystės verslo konkurencingumo didinimu.

„Besikalbėdami su klientu, visuomet iki smulkmenų išsiaiškiname, kokie svarbiausi jo norai, kokios tematikos konsultacijos aktualiausios. Akredituoti biurų augalininkystės ar gyvulininkystės konsultantai konsultuoja biure arba ūkiuose. Jei artimiausiame biure minėtų sričių konsultantai nedirba, į paraiškoje numatytus klausimus atsako dirbantys kitame. Taigi visi įsipareigojimai bus įvykdyti“, –  sako projekto „Žemdirbių konsultavimas“ vadovė, vyriausioji gyvulininkystės specialistė Daiva Gurauskienė.

Projektas „Žemdirbių konsultavimas“ jau įsibėgėjęs, tad galimybė gauti nemokamų konsultacijų vis mažesnė. Patarlė sako „Klausti ne gėda, o suklysti – bėda“. Išvengti jos konsultuojantis su patirties turinčiais specialistais – geras sprendimas.

 LŽŪKT informacija