Naujienos

Konsultavimo tarnyba dalyvauja ES BŽŪP tinklo seminare

  2023-06-16

Birželio 14–15 d. Vilniuje vyko Europos Sąjungos bendrosios žemės ūkio politikos tinko seminaras „Veiksmingos ir integruotos AKIS skatinimas valstybėse narėse”, kuriame pranešimą skaitė ir Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos direktoriaus pavaduotojas Rimtautas Petraitis.

Susitikime siekiama tarp ES narių pasidalinti patirtimi ir įžvalgomis, kaip efektyviai integruoti Žemės ūkio žinių ir inovacijų sistemą (ŽŪŽISangl. AKIS) kiekvienoje valstybėje narėje. Renginyje dalyvavo 140 dalyvių, įskaitant vadovaujančias institucijas, AKIS koordinavimo įstaigas ir DG-AGRI pareigūnus. LŽŪKT direktoriaus pavaduotojas Rimtautas Petraitis pristatė Lietuvoje suburtą ŽŪŽIS klasterį, jo tikslus ir dalyvius.

Primename, kad siekdami glaudesnio ŽŪŽIS dalyvių bendradarbiavimo, savanoriška iniciatyva buvo sukurtas „Žemės ūkio žinių ir inovacijų sistemos“ klasteris. Jis apjungia Vytauto Didžiojo universitetą, Lietuvos sveikatos mokslų universitetą, VšĮ Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybą, VšĮ Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centrą, VDU Žemės ūkio akademijos mokomąjį ūkį, VšĮ LSMU Praktinio mokymo ir bandymų centrą bei Žemės ūkio tarybą.

ŽŪŽIS klasterio funkcijos yra ne tik kurti žemės ūkio žinias ir inovacijas, bet ir dalintis jomis, telkti žemės, maisto ir miškų ūkio, taip pat kitus kaimo plėtros subjektus bendrai veiklai, plėtoti dialogą ir bendras iniciatyvas, taip pat konsultuoti bei pagal poreikį prisidėti formuojant, koordinuojant ir įgyvendinant BŽŪP.

Rekomenduojame pažiūrėti agroakademija.lt parengtą video „Pertvarkant žinių perdavimo ir inovacijų sistemą: kryptis – visi žemės ūkio verslo dalyviai (apie Lietuvoje sukurtą klasterį)“

Parengė Ramunė Sutkevičienė, VDU ŽŪA nuotrauka