Tarptautinio projekto „FAIRshare“ dalyviai diskutavo ir dalijosi patirtimi Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos organizuotame renginyje. Susitikimo-seminaro tikslas – aptarti projekto metu konsultantams skirtų skaitmeninių įrankių kūrimo ar tobulinimo eigą, padiskutuoti apie iškylančias problemas, išsiaiškinti ūkininkų požiūrį į skaitmeninimą.
Projekto „FAIRshare“ lėšomis buvo finansuoti tam tikrų konsultavimo tarnybų, kurios laimėjo konkursą, pasiūlymai diegti, kurti ar atnaujinti skaitmeninius įrankius. Tad visi laimėtojai, naudodami projekto lėšas, turi galimybę susitikti ir kartu spręsti tam tikrus iššūkius.
„Susitikime-seminare, į kurį pasikvietėme kitus projekto dalyvius, dalinomės patirtimi, aptarėme iššūkius, problemas ir ieškojome bendrų sprendimų. Susitikimas buvo hibridinis. Pas mus atvyko Kroatijos žemės ūkio ministerijos, Airijos konsultavimo tarnybos „Teagasc“ specialistai, o per nuotolį jungėsi konkurso laimėtojai iš kitų šalių. Kiekviena šalis pristatė savo organizaciją ir skaitmeninį įrankį, kurį kūrė ar tobulino. Dalinomės gerąja patirtimi. Mes jau dalyvavome tokiuose susitikimuose Vokietijoje, Kroatijoje ir Portugalijoje. Atėjo mūsų eilė priimti kitų šalių atstovus“, – komentavo LŽŪKT Inovacijų paramos tarnybos vadovė Laura Girdžiūtė.
Visi konsultantų skaitmeniniai įrankiai siejami su jų paslaugomis ūkininkams. Susitikimo dalyviai vyko į Kėdainių r. ūkininkaujančio Jono Talmanto šeimos ūkį. Augalininkystės ūkis šiuo metu – 1100 hektarų. Jame darbuojasi ir du ūkininko sūnūs. Našiausia technika, inovatyvios, dirvožemį tausojančios technologijos (bearimė technologija ūkyje taikoma jau 20 metų), tręšimas pagal žemėlapius, ištyrus dirvožemį, fosforo ir kalio trąšų kiekio mažinimas vadovaujantis mokslininkų rekomendacijomis, keturių laukų sėjomainos, ūkio valdymo programos naudojimas ir joje kaupiamų duomenų analizavimas – svarbūs aspektai, lemiantys ūkio sėkmę, o geriausia inovacija, pasak J. Talmanto, yra rūpintis darbuotojais (ūkyje dirba 6) ir saugoti žmones.
LŽŪKT sukurta programėlė jau testuojama
Gavę finansavimą iš šio projekto, Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos specialistai sukūrė ūkio valdymo programoje „e-GEBA“ įdiegtą programėlę, padedančią konsultantams sparčiau ir tiksliau atlikti darbus, susijusius su dirvožemio ėminio paėmimu, ištyrimu ir ataskaitos parengimu. Dabar vyksta paskutiniai kuriamo įrankio testavimo darbai.
Projekto „FAIRshare“ veiklą vykdo 22 partneriai iš 15 Europos šalių. Jam vadovauja „Teagasc“ – Airijos žemės ūkio ir maisto plėtros institucija. Projekto metu siekiama sukurti atviros prieigos skaitmeninių įrankių ir paslaugų registrą, naudojamą tarptautiniu mastu. Šio registro informacija galės naudotis visi konsultantai. Taip pat siekiama sukurti „aktyvią laboratoriją“, kuri leistų konsultantams visoje Europoje bendradarbiauti dalinantis informacija interaktyviame registre. Numatoma, kad projektas finansuos 40 skirtingų konsultacijų. Tai Europos šalių konsultantams padės išspręsti su ūkių skaitmeninimu susijusias problemas. Ypatingas dėmesys skiriamas efektyviam komunikavimui ir konsultantų bendradarbiavimui stiprinti, siekiant plačiau ir efektyviau naudoti skaitmeninius įrankius.
Autorė J. D. Abarienė
Nuotraukos E. Vilkevičiaus
© 2024 LŽŪKT
Visos teisės saugomos
Šioje interneto svetainėje pateiktą tekstinę
ir grafinę informaciją, videomedžiagą
naudoti kituose kūriniuose, kopijuoti,
platinti ir atgaminti be išankstinio
VšĮ Lietuvos žemės ūkio konsultavimo
tarnybos leidimo griežtai draudžiama.
Mūsų svetainė naudoja slapukus (angl. cookies). Šie slapukai naudojami statistikos ir rinkodaros tikslais.
Jei Jūs sutinkate, kad šiems tikslams būtų naudojami slapukai, spauskite „Sutinku“ ir toliau naudokitės svetaine.
Kad veiktų užklausos forma, naudojame sistemą „Google ReCaptcha“, kuri padeda atskirti jus nuo interneto robotų, kurie siunčia brukalus (angl. spam) ir panašaus tipo informaciją.
Taigi, kad šios užklausos forma užtikrintai veiktų, jūs turite pažymėti „Sutinku su našumo slapukais“.
Jūs galite pasirinkti, kuriuos slapukus leidžiate naudoti.
Plačiau apie slapukų ir privatumo politiką.
Funkciniai slapukai (būtini)Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė, ir negali būti išjungti. Šie slapukai nesaugo jokių duomenų, pagal kuriuos būtų galima jus asmeniškai atpažinti, ir yra ištrinami išėjus iš svetainės. |
|
Našumo slapukaiŠie slapukai leidžia apskaičiuoti, kaip dažnai lankomasi svetainėje, ir nustatyti duomenų srauto šaltinius – tik turėdami tokią informaciją galėsime patobulinti svetainės veikimą. Jie padeda mums atskirti, kurie puslapiai yra populiariausi, ir matyti, kaip vartotojai naudojasi svetaine. Tam mes naudojamės „Google Analytics“ statistikos sistema. Surinktos informacijos neplatiname. Surinkta informacija yra visiškai anonimiška ir tiesiogiai jūsų neidentifikuoja. |
|
Reklaminiai slapukaiŠie slapukai yra naudojami trečiųjų šalių, kad būtų galima pateikti reklamą, atitinkančią jūsų poreikius. Mes naudojame slapukus, kurie padeda rinkti informaciją apie jūsų veiksmus internete ir leidžia sužinoti, kuo jūs domitės, taigi galime pateikti tik Jus dominančią reklamą. Jeigu nesutinkate, kad jums rodytume reklamą, palikite šį langelį nepažymėtą. |