Naujienos

Kreipkitės dėl paramos asbestiniams stogams keisti

  2020-02-12

Žemės ūkio ministerija informuoja, kad kaimų gyventojai, norintys pakeisti asbestinius namų stogus, nuo kovo 2 d. galės teikti paraiškas Europos Sąjungos paramai gauti. Planuojančius teikti paraiškas, kviečiame kreiptis į LŽŪKT rajonų biurų ekonomikos konsultantus.

 Šiam paraiškų rinkimo etapui skirta 1960336 Eur paramos lėšų. Paramos dydis – iki 2 tūkst. Eur su PVM vienam projektui. Paramos dydis skaičiuojamas atsižvelgiant į tinkamas finansuoti projekto išlaidas. Finansuojama iki 50 proc. visų tinkamų finansuoti (naujos medžiagos (stogo danga ir stogo dangai su (tinkančiomis) statybinėms medžiagomis (tvirtinimo elementai, lietloviai, lietvamzdžiai, sniego užtvarai, apskardinimo profiliai, kopėčios įlipti ant stogo ir kt.) stogui uždengti, asbestinio šiferio utilizacijos išlaidos (asbesto nuėmimo paslauga), transportavimo į utilizacijos vietą išlaidos (kuro sąnaudos.

Kas gali kreiptis paramos

Paramos gali kreiptis ne jaunesni kaip 18 m. kaimo gyventojai, taip pat ir pareiškėjai, nebaigę įgyvendinti projekto pagal kitas KPP priemones, jeigu teisės aktuose nenumatyta kitaip.

Vienas pareiškėjas gali pateikti vieną paramos paraišką vieno gyvenamojo namo stogo dangai pakeisti per visą KPP įgyvendinimo laikotarpį. 

Paramos gavėjas projektą turės įgyvendinti per 12 mėn. nuo sprendimo skirti paramą priėmimo dienos. 

Privalomas mažiausias balų skaičius – 30. Jeigu projektų atrankos vertinimo metu projektas įvertinamas mažiau negu 30 balų, paramos paraiška atmetama.

Paramos paraiškas iš pareiškėjų priims ir registruos Nacionalinės mokėjimo agentūros (NMA) Kaimo plėtros ir žuvininkystės programų departamento teritoriniai paramos administravimo skyriai.

Reikalingas paslaugas teikia LŽŪKT ekonomikos konsultantai

Planuojantys teikti paraiškas kaimo gyventojai kviečiami keiptis į savo rajono Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos biurus. Juose dirbantys ekonomikos konsultantai supažindins su taisyklių reikalavimais, įvertins, ar paraiška juos atitinka, padės ją užpildyti, o gavusiems paramą – sėkmingai įgyvendinti prisiimtus įsipareigojimus.

Parengta pagal Žemės ūkio ministerijos informaciją