Naujienos

Kristinos ir Vaido Satkūnų avantiūra virto ūkininkavimu

  2021-03-05

Sėkmingų idėjų įgyvendinimo ir tausojančio ūkininkavimo viziją Bimbirių kaime prie Dūrių ežero plėtojantys LŽŪKT Molėtų r. biuro klientai Kristina ir Vaidas Satkūnai apie šimtą hektarų plote augina ir populiarina tris šimtus Vokietijos vietinių merinosų veislinių avių bandą. Pasak molėtiškių, prieš 6-erius metus pasidavę avantiūrai įkurti avininkystės ūkį, šiandien jie jau gamina ir parduoda ekologiškai užaugintą ne tik ėrieną, avių kailius, vilnos gaminius, bet ir kiaušinius bei medų.

Dvylika metų gyvenome Vilniuje. Atėjo laikas, kai pajutome, kad turime kažką keisti. Bimbirių kaime mano diedukai gyveno, už ežero – Vaido diedukai. Tad čia pasistatėme vasarnamį, kur planavome paatostogauti. Iš pradžių galvojome apie kaimo turizmą, todėl įsigijome 15 merinosų. Visiškai nebuvome pasiruošę ūkininkauti, todėl ir sakiau, kad tai avantiūra. Tikrai. Matyt taip turėjo būti“, – juokiasi Kristina Gražytė-Satkūnė, prisiminusi pirmuosius ūkininkavimo žingsnius.

Ir patirties tuomet nebuvo: Kristina – baigusi teisės studijas, Vaidas ir dabar dar dirba logistikos bendrovėje. Tad viskas nuo pradžių, po truputį, savomis rankomis, idėjomis ir darbu.

Toliau skaitykite www.agroakademija.lt

Vaizdo reportažas