Naujienos

Kukurūzų diena ir Lietuvos artojų varžybos 2018 – privalu sudalyvauti!

  2018-08-30

Jau ne vienerius metus tiek mokslininkai, tiek ūkininkai diskutuoja – ar dirvą arti, ar rinktis bearimines technologijas? Kukurūzų dienos ir Lietuvos artojų varžybų organizatoriai – Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyba ir UAB „Dotnuvos eksperimentinis ūkis“ – rugsėjo 13 d. kviečia į kupiną naujų žinių bei įspūdžių dieną, skirtą šalies ūkininkams. Jungtinis renginys vyks Liepose (Dotnuvos sen., Kėdainių r.).

„Kadangi žemdirbiams visus metus darbų netrūksta, taip pat yra gausus ir skirtingas žemdirbiškų renginių pasirinkimas, nusprendėme suorganizuoti koncentruotą ir išskirtinį renginį, kuriame įdomaus ir vertingo ras kiekvienas ūkininkas. Manome, kad sujungę du renginius lankytojams suteiksime daugiau naudingos informacijos, apimančios visą ciklą, vykstantį žemės ūkio gamybos procese, – taisyklingą arimą, sėją, kukurūzų priežiūrą, pašarų ruošimą ir kt. Renginio laikas bus skirtas maksimaliai perteikti žinioms. Du viename – kas gali būti geriau?“ – teigia renginio organizatoriai.

Visi žinome auksinę taisyklę – sėkmingo derliaus pagrindas – teisingas žemės dirbimas ir paruošimas sėjai. Bet ar visuomet pavyksta taisyklingai suarti laukus? Ar visada gerai paruošiama technika ir sureguliuojamas plūgas, išariama pirmoji, svarbiausia, arimo vaga? Tad arimo asus ir pradedančiuosius kviesime stebėti geriausių Lietuvos artojų kovą. Dėl nugalėtojų taurių ir galimybės Lietuvai atstovauti pasaulinėse varžybose, vyksiančiose JAV, varžysis dalyviai iš dešimties šalies rajonų. Varžybose dalyvaus nemažai naujų ir jaunų artojų, kurie mes baltą pirštinę patyrusiems arimo vilkams. Kas laimės?

Ūkininkai, besidomintys naujomis kukurūzų veislėmis, jų auginimo bei priežiūros technologijomis, pašarų ruošimo ir gyvulių šėrimo tendencijomis, renginyje galės diskutuoti su mokslininkais, Konsultavimo tarnybos bei kitų įmonių specialistais. Kukurūzams skirtoje zonoje vyks mokslininkų, konsultantų ir ūkininkų patirties sklaidos seminaras, veislių apžiūra bei jų savybių pristatymai. Besidomintieji žemės ūkio technikos inovacijomis, galės stebėti skirtingų žemės ūgio padargų demonstravimą – nuo išmanaus plūgo iki pašarų ruošimo kombainų.

Konsultavimo tarnybos specialistai Mobilioje gyvulininkystės laboratorijoje nemokamai ištirs pašarų ėminius bei suteiks vertingas konsultacijas. Vykdami į renginį, nepamirškite pašarų ėminių!

Švenčiame valstybės 100-metį, tad renginio organizatoriai kviečia visus Kukurūzų dienos ir Lietuvos artojų varžybų dalyvius kartu siekti Lietuvos rekordo ir įsitikinti, kad kiekviena detalė yra labai svarbi. „Renginys truks visą dieną – nuo 10 val. iki 17 val., todėl lankytojams bus siūloma įvairių pramogų: apsilankyti kukurūzų labirinte, išbandyti galingų keturračių Test drive, bus ir edukacinių užsiėmimų. O kokia Kukurūzų diena be vaišių iš šių patiekalų degustacijos?“ – apie lankytojų laukiančias pramogas pasakojo organizatoriai.

Renginys nemokamas. Laukiame atvykstant!

Renginį remia: LR ŽŪM, generalinis rėmėjas – Limagrain, rėmėjai: UAB Agrokoncernas, UAB Medicinos bankas, BASF, UAB Naftėnas, UAB Väderstad, UAB Motorider, Nando, UAB Agroteka, UAB Syngenta, DeLaval, AB Linas Agro, KWS, UAB Naftrus, Kėdainių kredito unija.

Informaciniai rėmėjai: www.agroakademija.lt, žurnalas „Mano ūkis“, www.manoukis.lt.