Naujienos

Kviečiame testuoti atnaujintą IKMIS portalą

  2020-05-06

VšĮ Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyba (toliau – LŽŪKT) kartu su partneriais vykdo projektą „Informavimo, konsultavimo ir mokymų elektroninių paslaugų vykdant integruotą augalų apsaugą modernizavimas ir plėtra“, kurio rezultatas – modernizuotos Integruotos augalų apsaugos informavimo, konsultavimo ir mokymų informacinės sistemos (IKMIS) 4 el. paslaugos.

Kviečiame testuoti atnaujintą IKMIS portalą (adresu https://www.ikmis.lt pasirinkite „Nauja versija“) bei savo nuomonę išreikšti skiltyje  „profilis \ Jūsų nuomonė“.

Taip pat norime informuoti, kad prisijungimo duomenys prie atnaujinto IKMIS tokie patys, kokius jau naudojote įprastai jungdamiesi prie šios sistemos.

IKMIS naujienos:

1. Modernizuotas, išplėstas / sutankintas LŽŪKT agrometeorologinių stotelių su kenksmingų organizmų plitimo prognozavimo ir modeliavimo moduliais tinklas (55 vnt. stočių).

2. Rengiant rekomendacijas, esamos augalų pasėlių specifinei būklei ir / ar augalų sveikatos būklei nustatyti, naudojami bepiločių orlaivių ir azoto poreikio nustatymo matavimo prietaisų duomenys.

3. Integruoti nauji prognozavimo moduliai, skirti sodo ir daržo augalams. Atnaujinti, išplėsti ir papildyti aukštos kokybės vaizdo medžiaga augalų ir kenksmingų organizmų katalogai.

4. Ekspertines konsultacijas teiks ir LAMMC Sodininkystės ir daržininkystės instituto mokslininkai.

5. Sukurti bendro naudojimo IT sprendimai – Žemės ūkio augalų kenksmingų organizmų plitimo žalingumo lygio įvertinimo įrankis (IKMIS skiltyje „IS kūrėjams“) ir Ligų ir kenkėjų katalogai (IKMIS skiltyje „IS kūrėjams“).

6. Sukurtas platforminis sprendimas, kuris sudaro technines sąlygas į vieną platformą integruoti įvairių institucijų, individualių asmenų valdomas ir naudojamas meteorologines stoteles, jų duomenis. Šiuo metu į modernizuotą IKMIS prijungta 10 vnt. kitų asmenų / institucijų valdomų stotelių.

7. Augalų apsaugos kursų baigimo ir kvalifikacijos tobulinimo pažymėjimas galės būti pasirašytas el. parašu.

Artimiausiu metu planuojame Jus pakviesti testuoti ir IKMIS mobilią aplikaciją. Apie tai pranešime atskira žinute.