Naujienos

Lankėsi BOVA intensyvių kursų dalyviai iš užsienio universitetų

  2019-04-11

Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijos Bioekonomikos plėtros fakultetas magistrantams organizuoja  BOVA intensyvius kursus „Darnus žemės ūkis kaimo vystymuisi“ (angl. „Sustainable agriculture for rural development“). Jų metu skaitomos teorinės paskaitos ir organizuojama ekskursija žemės ūkio gerosios praktikos pavyzdžiams stebėti. Kursų pabaigoje studentai turi pristatyti darnaus kaimo vystymo projektus.

Šiandien LŽŪKT centrinėje buveinėje lankėsi šių kursų studentai iš Latvijos, Estijos, Suomijos, Švedijos universitetų. Jie domėjosi  Lietuvos žemės ūkiu ir LŽŪKT teikiamomis konsultavimo paslaugomis, kompiuterinėmis programomis IKMIS ir „e. GEBA“.

„ Jaunuoliai domėjosi, kaip mums pavyksta vyresnio amžiaus klientus įtikinti, kad reikia naudotis tiksliojo ūkininkavimo paslaugomis, kaip ūkininkai diegia inovacijas. Diskutavome, kaip Lietuvos žemdirbiai įsisavina ES lėšas, kokios mūsų šalies žemės ūkio perspektyvos,“ –  apie susitikimą pasakojo LŽŪKT Rinkodaros skyriaus vadovė Erika Mankutė, pristačiusi studentams įstaigos veiklą.

Drauge su jaunuoliais atvykęs dr. Marek Sikora (Lenkija) teigė, kad ateityje tikisi savo atstovaujamos mokslo institucijos ir LŽŪKT bendradarbiavimo plėtojant tiksliojo ūkininkavimo paslaugas augalininkystės ūkiuose. 

Magistrantai prie LŽŪKT mokymo centro „Agroakademija“