Naujienos

Lankėsi Latvijos ūkininkų grupė iš Saldus regiono

  2022-05-27

Gegužės 25–26 d. Lietuvoje lankėsi Latvijos ūkininkų grupė iš Saldus regiono. Svečiai vyko į ūkius, bendravo  su Konsultavimo tarnybos specialistais ir biurų konsultantais. 

Latvijos konsultavimo tarnyba įgyvendina projektą, kurio metu Latvijos ūkininkai dalyvauja konsultantų organizuojamuose mokymuose ir gali aplankyti kurią nors Europos Sąjungos šalį, sužinoti, kaip pasirinktos šalies žemdirbių ūkiuose įgyvendinami aplinkosaugos reikalavimai, kaip ir kokias paslaugas žemdirbiams teikia konsultantai.

Kaimyninės šalies ūkininkų grupė pasirinko aplankyti Lietuvą. Vizito metu jie aplankė du augalininkystės ūkius Pasvalio rajone, daržininkystės ūkį Panevėžio, šamų auginimo ūkį Kėdainių ir bitininkystės ūkį Šiaulių rajone.

Latvijos ūkininkai domėjosi  ne tik aplinkosaugos  klausimais, bet  ir diskutavo apie ūkininkavimo perspektyvą, kokius sprendimus ūkininkai priima šiandien, kad galėtų pelningai ūkininkauti ateityje, kaip Konsultavimo tarnybos darbuotojai padeda spręsti ūkiuose kylančias problemas ir pan.  

Vizito metu grupė vyko į Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos Pasvalio rajono biurą, domėjosi jo veikla.

LŽŪKT informacija

Nuotraukos Sauliaus Cironkos