Naujienos

Lietuvos artojų asociacija aptarė 2019 m. planus, dėkojo artojams ir rėmėjams

  2018-12-11

Gruodžio 7 d. Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos mokymų centre „Agroakademija“ vyko išplėstinis Lietuvos artojų asociacijos (LAA) valdybos posėdis. Jame aktualius klausimus aptarė valdybos nariai, Lietuvos artojų varžybų nugalėtojais tapę artojai ir asociacijos rėmėjai.

Posėdyje dar sykį priminta, kaip sekėsi artojams šiais metais Vokietijoje vykusiose Pasaulinėse artojų varžybose. Pagrindines klaidas ir geruosius pavyzdžius apibendrino LAA valdybos narys, pasaulinių ir šalies artojų varžybų teisėjas prof. Vaclovas Bogužas. Jis akcentavo, į ką reikia atkreipti dėmesį rengiantis 2019 m. Pasaulinėms artojų varžyboms, vyksiančioms JAV. „Aišku, kad savų traktorių ir plūgų ten nuvežti nepavyks, teks nuomoti. Todėl mūsų tikslas pasiruošti varžyboms žinant apie tai, kad į JAV vyksiantiems artojams teks arti nežinomu traktoriumi ir plūgu. Vasarą planuojame suorganizuoti 4 ar 5 d. stovyklą, kad artojai prisimintų Pasaulinių varžybų taisykles ir žinotų, ką ir kaip daryti su amerikiečių nuomojamais traktoriais ir plūgais“,– situaciją komentavo Saulius Cironka.

Už profesionalumą, atsakomybę atstovaujant šaliai ir Lietuvoje, ir pasaulinio lygio varžybose dėkota artojams – šių metų Lietuvos artojų varžybų nugalėtojams – Kaziui Genčiui ir Audriui Plerpai, bei Vokietijoje Pasaulio artojų varžybose dalyvavusiam Stanislovui Marcinkui.

Lietuvos artojų asociacija dėkinga visiems rėmėjams, be kurių paramos ir pagalbos nebūtų galima dalyvauti Pasaulio artojų varžybose. Svarbus posėdžio akcentas buvo padėka jiems: Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijai, AB „Pieno žvaigždės“, UAB „Dotnuva Baltic“, UAB „Laumetris“ ir kitiems.