Naujienos

Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyba konsultuoja visus šalies ūkininkus

  2020-04-30

VšĮ Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyba jau beveik 30 metų dirba su šalies ūkininkais. Organizacija siekia būti nepamainoma žemdirbių partnere, šiam tikslui pasiekti ilgus metus kurtas ir puoselėtas rajonų biurų tinklas – šiuo metu daugiau nei 300 Konsultavimo tarnybos konsultantų ūkininkus aptarnauja net 48 rajonų / savivaldybių biuruose.

Konsultavimo tarnybos paslaugų spektras itin platus. Finansų tvarkymo ir valdymo klausimais teikiamos buhalterinės apskaitos ir verslo ekonomikos paslaugos, padedama klientams parengti verslo planus ir paraiškas ES paramai gauti, projektai administruojami jų įgyvendinimo metu, padedama tinkamai atsiskaityti su paramą administruojančia Nacionaline mokėjimo agentūra ir kitomis kontroliuojančiomis institucijomis.

Žemdirbiai į konsultantus kreipiasi ir dėl technologinių konsultacijų – dirbama augalininkystės, gyvulininkystės, darbų saugos srityse. LŽŪKT konsultuotis gali ir privačių miškų savininkai. Organizacija užsiima ir šviečiamąja veikla – organizuoja ir įprastus, ir nuotolinius mokymus, suteikia tai įrodančius pažymėjimus, kuria ir realizuoja viešai ir nemokamai vartotojams prieinamas informacines sistemas, elektronines paslaugas, aktyviai dalyvauja nacionaliniuose ir tarptautiniuose projektuose.

„Mūsų klientai labai skirtingi – dirbame su įvairaus dydžio ir veiklos pobūdžio ūkiais – nuo smulkių šeimos ūkių iki intensyvios gamybos. Stengiamės tobulėti kartu su savo klientais, siekiame kurti ir teikti tokias paslaugas, kad jos maksimaliai atitiktų ūkininkų poreikius. Mūsų konsultantai į ūkį žiūri, kaip į visumą, o ne į atskirus veiklos procesus jame, tad galime ūkininkams padėti išspręsti kompleksines problemas, joms spręsti pritraukti skirtingų specialybių konsultantus, optimizuoti išlaidas bei didinti pelną,“ – apie Konsultavimo tarnybos veiklą sakė Plėtros padalinio vadovas Rimtautas Petraitis.

Anot R. Petraičio, konsultavimo biurai, dirbantys visoje Lietuvoje, ūkininkus kviečia dalyvauti mokymuose ir kursuose, kuriuose pristato žemės ūkio sektoriaus aktualijas – nuo mokestinių naujovių iki technologinių, kurios gali padėti spręsti ūkio produktyvumo problemas.

„Džiaugiamės, kad esame sukūrę informacinę sistemą IKMIS (www.ikmis.lt), kurioje ūkininkams sudaryta galimybė kvalifikaciją tobulinti nuotolinių mokymų metu ir gauti reikiamus pažymėjimus, leidžiančius vykdyti svarbią veiklą ūkyje. Šiuo metu www.ikmis.lt publikuojama ir itin aktuali informacija augalininkystės ūkių šeimininkams – šalies pasėlių stebėjimo informacija, ligų ir kenkėjų paplitimo esama ir prognozuojama situacija, konsultantų teikiamos rekomendacijos, piktžolių, kenkėjų, ligų katalogai, įvairių parametrų meteorologinė informacija – ir tai nieko nekainuoja. Tereikia kompiuterio ar išmanaus telefono bei interneto ryšio,“– kalbėjo Plėtros padalinio vadovas.

„Viešojoje erdvėje pasigirsta kalbų, kad Konsultavimo tarnyba dirba tik su itin dideliais ūkiais, tačiau norime pabrėžti, kad mūsų organizacijai svarbūs visi ūkiai, jų poreikis konsultacijoms bei paslaugoms. Mes neskirstome klientų  į mažus ar didelius, visi vienodai svarbūs. Stengiamės identifikuoti kiekvieno klientų segmento poreikį ir suteikti maksimaliai naudingas konsultacijas. Šiuo metu teikiame daugiau kaip 50 skirtingų konsultavimo paslaugų. Iš tokio kiekio sau naudingas gali atsirinkti ir smulkus, ir stambus ūkis.

Daug dėmesio skiriame bendravimui su ūkininkais, organizuojame apklausas ir kt. Pavyzdžiui, šiuo metu planuojame daugiau paslaugų pasiūlyti smulkesniems šeimos ūkiams, tad organizuojame viešą apklausą, kurioje prašome ūkininkų joje dalyvauti ir išsakyti savo poreikį. Norime būti tikri, kad su ūkininkais žiūrime viena kryptimi“, – sakė R. Petraitis.

Jei ūkininkaujate smulkiame ūkyje, dirbate ir plėtojate šeimos ūkį, kviečiame dalyvauti apklausoje ir išsakyti savo nuomonę. Užpildyti klausimyną užtruks tik kelias minutes.

Dalyvauti apklausoje galite paspausdami čia