Naujienos

Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyba mini veiklos 30-metį!

  2023-06-07

Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyba švenčia veiklos 30-metį. Trakų rajono biuras – jos dalis.

Dar 1993 metais, birželio 1 dieną, Kėdainių rajone esančiame Akademijos miestelyje buvo įregistruota ir savo veiklą pradėjo Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyba. Konsultavimo tarnybos dalininkais nuo pat pradžių tapusios Lietuvos ūkininkų sąjunga, Lietuvos žemės ūkio bendrovių asociacija ir Lietuvos žemės ūkio ministerija, veiklą kartu tęsia jau tris dešimtmečius. LŽŪKT buvo įkurta su misija padėti visiems ūkininkaujantiems pelningai plėtoti savo verslą, nedarant žalos aplinkai, gaminti konkurencingą produkciją, išlikti ir pirmauti rinkos ekonomikos sąlygomis. Per veiklos trisdešimtmetį organizacija augo, plėtėsi ir šiandien savo veiklą vykdo 46 rajonų ir savivaldybių biuruose. Konsultavimo tarnyba savo klientams siūlo platų paslaugų spektrą, kuris apima augalininkystės, gyvulininkystės, miškininkystės, darbų saugos, mokymų, buhalterinės apskaitos ir ekonomikos sritis. 

Trakų rajono biuras – LŽŪKT dalis

Finansinės apskaitos paslaugos prieš tris dešimtmečius buvo pradėtos teikti ūkininkams, šiandien ši paslauga taip pat teikiama  mažoms ar vidutinės įmonėms, vykdančioms bet kokią veiklą. Apskaitą tvarkančios konsultantės Rita Zajankauskienė, Mariana Žilionienė ir Gražina Vorošilinienė per ilgametę darbo patirtį puikiai supranta, ko iš jų tikisi klientai, todėl apskaita sutvarkoma laiku ir pagal įstatymus. Konsultantės atstovauja klientams įvairių tikrinimų metu, konsultuoja buhalteriniais, finansiniais ir mokesčių klausimais. Apskaitos tvarkymo paslauga apdrausta civilinės profesinės atsakomybės draudimu.

Ekonomines paslaugas teikianti konsultantė Gražina Vorošilinienė turi daug patirties rengiant ir įgyvendinant projektus ES paramai gauti. Ūkininkai kreipiasi dėl verslo projekto parengimo, paraiškos užpildymo, mokėjimo prašymo rengimo, informacijos apie projekto įgyvendinimo eigą ar tiesiog ūkio ekonominio gyvybingumo įvertinimo.

LŽŪKT Trakų rajono biure agronominiais klausimais pataria augalininkystės konsultantė Rugilė Stadalnykaitė. Rajone prasidėjus augalų vegetacijai, šešiuose pasėliuose (žieminių kviečių, žieminių rapsų, žirnių, vasarinių miežių, vasarinių kviečių, bulvių) kas savaitę atliekami stebėjimai, o nešališkos rekomendacijos skelbiamos IKMIS portale. Augalininkystė – ne tik darbas laukuose, tai ir naujausių įstatymų žinojimas, todėl konsultantė padės užpildyti visus privalomus dokumentus – augalų apsaugos, trąšų nurašymo ar ekologinės gamybos žurnalus. Rengiami tręšimo planai organinėmis ir mineralinėmis trąšomis, imami dirvožemio tyrimai.

Klientai į biurą gali kreiptis ir dėl gyvulininkystės, mokymų, darbų saugos, miškininkystės, paslaugų. Jas suteiks kitų rajonų biurų specializuoti konsultantai ar skyrių specialistai.

Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos laboratorijoje tiriamas dirvožemis, mėšlo ir srutų sudėtis, nuotekų, paviršinis ir gruntinis vanduo.

„Per tris veiklos dešimtmečius sukaupėme daug patirties visose žemės ūkio srityse. Esame specializuoti, nešališki konsultantai, kuriais pasitiki jau kelios ūkininkų kartos. Tai džiugina ir drauge skatina stengtis nenuvilti, toliau tobulėti, kad mūsų konsultacijos ir paslaugos būtų reikalingos“, – sakė LŽŪKT Trakų r. biuro vadovė Gražina Vorošilinienė.

LŽŪKT Trakų r. biuro informacija

Nuotraukos iš biuro archyvo