Naujienos

LŽŪKT augalininkystės konsultantų mokymų objektas – austriškos meteorologinės stotelės

  2018-10-10

Plečiant meteorologinių stotelių, reikalingų stebint ir prognozuojant augalų ligų ir kenkėjų plitimą, tinklą, į LŽŪKT atvyko jų gamintojos – įmonės PESSL Instruments atstovas iš Austrijos Joštas Potrpinas (Jošt Potrpin). Kvalifikacijos tobulinimo mokymuose dalyvavę LŽŪKT rajonų biurų augalininkystės konsultantai ir specialistai įgijo daugiau žinių apie meteorologinių stotelių įrengimą, priežiūrą, eksploataciją, trikdžių šalinimą, ligų ir kenkėjų prognozavimo modulių teikiamų duomenų interpretavimą.

Šiuo metu per informacinę sistemą IKMIS galime stebėti 20-ties meteorologinių stotelių teikiamus duomenis, o kitais metais tinklą sudarys jau 50. Taip pat bus daugiau ligų ir kenkėjų prognozavimo modulių, t. y. be jau įprastų rapsų, javų, bulvių, bus įdiegti obelų, braškių, svogūnų, morkų, šilauogių, cukinijų, pomidorų, salotų ligų ir kenkėjų plitimo prognozavimo moduliai.

Joštas Potrpinas pristatė, kaip Pessl Instruments interneto svetainėje administruojami teikiamų meteorologinių stotelių duomenys. Išsamiau analizavo ligų ir kenkėjų modulius pagal skirtingus augalus (kviečiai, rapsai, bulvės, obelys, braškės, svogūnai, morkos, šilauogės, cukinijos, pomidorai, salotos) apimant sodų, daržų ir lauko augalų kenksmingus organizmus, aiškino modulių veikimo principus, kalbėjo apie atvaizduojamų grafikų interpretavimą. Svarbūs buvo ir meteorologinių stotelių montavimo darbų, remonto, eksploatacijos ir teikiamų duomenų perdavimo į informacinę sistemą IKMIS klausimai.

„Mums labai svarbu gerai suprasti modulių veikimo principus, kad informacinės sistemos IKMIS naudotojams galėtume kuo tiksliau paaiškinti atvaizduojamus ligų ir kenkėjų prognozavimo modulių grafikus“, – sakė Technologinių paslaugų skyriaus augalininkystės specialistė Giedrė Masliukovienė.

LŽŪKT informacija