Naujienos

Kretingos r. biure diskusijos apie ES paramą ir kitas aktualijas

  2019-03-13

Pavasarėjant ūkininkus užgriuvo lavina pranešimų apie galimybes pasinaudoti ES parama. Pasirinkimas didelis, o apsispręsti, įsigilinti į taisykles, parengti verslo projektą laiko ne tiek jau daug. Tuo labiau, kad pavasaris gali bet kada paskelbti žemės darbų pradžią. Kretingos rajono biuras suskubo klientus supažindinti su svarbiausiais ES paramos aspektais, pristatė kitas aktualias paslaugas.

Kretingos r. biuro vadovė, ekonomikos konsultantė Gražina Poškienė sakė, kad sukviesti rajono ūkininkus paskatino jų pačių domėjimasis paramos gavimo galimybėmis. „Šį kartą daugiau užsukusių į biurą ūkininkų pageidavo konsultacijų pagal paramos priemonę „Investicijos į žemės ūkio valdas“, todėl bendrame renginyje išsamiau aiškinau šios paramos gavimo ypatumus. Jei bus daugiau besidominčių kitomis paramos priemonėmis, būtinai organizuosime panašų susitikimą, kad visiems būtų atsakyta į rūpimus klausimus“, – sakė Gražina Poškienė.

Renginyje dalyvavusi Swed banko pardavimų vadybininkė Lina Sparnauskienė papildė Gražiną Poškienę, pristatydama banko siūlomas ūkininkų, pretenduojančių į ES paramą, kreditavimo sąlygas.

Kitos paslaugos – ne mažiau aktualios

Kretingos r. biuro augalininkystės konsultantas Tomas Luotė sudomino ūkininkus LŽŪKT sukurta informacine konsultavimo ir mokymo sistema IKMIS, augalininkystės konsultantų visoje Lietuvoje atliekamais dinaminiais pasėlių stebėjimais.

Daug klausimų dėl darbų saugos dokumentacijos pildymo ūkininkai turėjo LŽŪKT darbų saugos specialistei Rasai Sabutienei.