Gyvulininkystės ūkiams ir ne tik jiems aktualūs laboratoriniai tyrimai – Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos akcentas rugsėjo 26–28 d. Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijoje organizuojamoje parodoje „Gyvulininkystė 2024“.
Kodėl svarbūs laboratoriniai tyrimai? Kaip jie atliekami? Gavau rezultatus. Ką daryti toliau? Parodoje „Gyvulininkystė 2024“ į klausimus atsakys Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos laboratorijos ir Mobiliosios gyvulininkystės laboratorijos specialistai.
Laboratoriniai tyrimai = tikslesni sprendimai
Atsižvelgiant į poreikį, Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos laboratorijoje atliekama vis daugiau įvairių tyrimų. Jos vedėja Lina Šmakovienė kviečia atsirinkti aktualiausius.
„Laukiame parodos dalyvių, norinčių išsamiau sužinoti apie mūsų laboratorijoje atliekamus dirvožemio, vandens, organinių trąšų tyrimus, ūkinių sėklų kokybės nustatymą. Norėčiau akcentuoti ir šiuo metu privalomą privačių asmenų valymo įrenginių nuotekų, išskyrus rezervuarus, iš kurių, nuotekos išvežamos, tyrimą. Apie jį mažai kalbama, o žinoti reikia jau dabar“, – sako Lina Šmakovienė.
Tiksliojo ūkininkavimo paslaugų ir kompetencijų centro vyresnysis gyvulininkystės specialistas Vidas Tolevičius akcentuoja dabar aktualiausias Mobilios gyvulininkystės laboratorijos paslaugas, teikiamas tiesiogiai atvykus į ūkį.
„Šiais metais anksti pribrendo kukurūzai, todėl jau daugelis nuėmė ir sudėjo silosą. Labai svarbu po 4–5 savaičių išsitirti savo ūkio turimus pašarus, kad žinotume, kaip efektyviau šerti savo gyvulius ir efektyviai išnaudoti savo ūkyje užaugintus pašarus. Jei gyvuliai ganomi, praėjus dviem savaitėms ir pripratus prie žieminio raciono, verta išsitirti turimus žolinius pašarus, padaryti biocheminius kraujo tyrimus ir sudaryti racioną pagal fiziologinius gyvulių poreikius“, – sako gyvulininkystės specialistas.
Pasak V. Tolevičiaus, kitas labai svarbus darbas tiek auginantiems mėsinius, tiek pieninius gyvulius yra veršingumo nustatymas ir reprodukcinių organų būklės įvertinimas, nes šerti didesnės savikainos pašarais tvartiniu laikotarpiu gyvulius, kurie sunkiai atsiperka, ekonomiškai neapsimoka. Taip pat aktualu iš rudens ruošti dirvą naujiems žolynams, nes tai pagrindinis galvijų pašaras.
Susitikite su LŽŪKT specialistais parodoje „Gyvulininkystė 2024“. Atsakymai į aktualius klausimus iš pirmų lūpų – vertingiausi.
LŽŪKT informacija
Egidijaus Vilkevičiaus ir Ramunės Sutkevičienės nuotraukos
© 2024 LŽŪKT
Visos teisės saugomos
Šioje interneto svetainėje pateiktą tekstinę
ir grafinę informaciją, videomedžiagą
naudoti kituose kūriniuose, kopijuoti,
platinti ir atgaminti be išankstinio
VšĮ Lietuvos žemės ūkio konsultavimo
tarnybos leidimo griežtai draudžiama.
Mūsų svetainė naudoja slapukus (angl. cookies). Šie slapukai naudojami statistikos ir rinkodaros tikslais.
Jei Jūs sutinkate, kad šiems tikslams būtų naudojami slapukai, spauskite „Sutinku“ ir toliau naudokitės svetaine.
Kad veiktų užklausos forma, naudojame sistemą „Google ReCaptcha“, kuri padeda atskirti jus nuo interneto robotų, kurie siunčia brukalus (angl. spam) ir panašaus tipo informaciją.
Taigi, kad šios užklausos forma užtikrintai veiktų, jūs turite pažymėti „Sutinku su našumo slapukais“.
Jūs galite pasirinkti, kuriuos slapukus leidžiate naudoti.
Plačiau apie slapukų ir privatumo politiką.
Funkciniai slapukai (būtini)Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė, ir negali būti išjungti. Šie slapukai nesaugo jokių duomenų, pagal kuriuos būtų galima jus asmeniškai atpažinti, ir yra ištrinami išėjus iš svetainės. |
|
Našumo slapukaiŠie slapukai leidžia apskaičiuoti, kaip dažnai lankomasi svetainėje, ir nustatyti duomenų srauto šaltinius – tik turėdami tokią informaciją galėsime patobulinti svetainės veikimą. Jie padeda mums atskirti, kurie puslapiai yra populiariausi, ir matyti, kaip vartotojai naudojasi svetaine. Tam mes naudojamės „Google Analytics“ statistikos sistema. Surinktos informacijos neplatiname. Surinkta informacija yra visiškai anonimiška ir tiesiogiai jūsų neidentifikuoja. |
|
Reklaminiai slapukaiŠie slapukai yra naudojami trečiųjų šalių, kad būtų galima pateikti reklamą, atitinkančią jūsų poreikius. Mes naudojame slapukus, kurie padeda rinkti informaciją apie jūsų veiksmus internete ir leidžia sužinoti, kuo jūs domitės, taigi galime pateikti tik Jus dominančią reklamą. Jeigu nesutinkate, kad jums rodytume reklamą, palikite šį langelį nepažymėtą. |