Naujienos

LŽŪKT Marijampolės r. biuro klientei skirtas „Pienės 2021“ apdovanojimas

  2021-12-30

Jau aštuntus metus apdovanojami pažangiausi pieno ūkio atstovai. Šiemet „Pienės 2021“ apdovanojimas tarp šeimos ūkių keliauja į Kazlų Rūdoje ūkininkaujančios Dalios Kairaitienės rankas. Jos šeimos ūkis pripažintas didžiausiu pieno gamintoju Lietuvoje. Nuoširdžiai sveikiname Marijampolės  r. biuro klientę ir jos šeimą.

Jau tris dešimtmečius veikiančiame pažangiame ūkyje dirba visa šeima. Ūkyje 2020 m. laikytos 797 melžiamos karvės, supirkėjams parduota 7 400 t pieno. Ūkininkė D. Kairaitienė savo šeimos ūkį kasmet plečia ir neužleidžia pirmos vietos pozicijos – 2019 m. pieno pardavė 6 824 t, laikė 735 melžiamas karves, o 2018-aisiais pieno parduota kiek mažiau – 6078 tonų.

„Ūkis įkurtas prieš 30 metų, tėvų ir senelių paveldėtoje žemėje. Visą ūkį kūrėme tuščiame lauke, pradėjome nuo 11 karvių ir 10 paršavedžių kiaulių. Visas lėšas stengėmės investuoti į ūkį. Gal apie 10 metų neturėjome nei atostogų, nei švenčių. Darbas, darbas ir darbas, bet buvome jauni ir net negalvojome, kad sunku“, – nelengvą pradžią prisimena ūkininkė.

Šiandien šeima ūkyje laiko apie 900 karvių, žemės dirba apie 1000 ha, samdo apie 40 darbuotojų. Tvarus ūkininkavimas laimėtojams taip pat nesvetimas – darbus ūkininkai stengiasi atlikti laiku, būti draugiškais gamtai ir gyventi bei dirbti darnoje su aplinka.

„Su Dalia bendradarbiaujame daugiau nei 15 metų. Kaip ir ūkio aplinka, taip ir dokumentai – sutvarkyti ir pateikti laiku. O tai labai svarbu tinkamai tvarkant ūkio apskaitą. Dalia draugiška, labai rūpinasi ne tik ūkiu, bet ir darbuotojais. Ūkininkė itin žingeidi. Drauge su dukromis dalyvauja įvairiuose projektuose, mokymuose. Naudojasi įvairiomis augalininkystės paslaugomis, tiriasi ūkio dirvožemius, konsultuojasi įvairiais klausimais. Gražu žiūrėti, kaip visa šeima surėmę pečius darniai darbuojasi. Biuro vardu nuoširdžiai sveikiname Dalią ir jos šeimą. Linkime, kad ir toliau lydėtų neišsenkanti energija ir sveikata“, – sako Reda Sluškienė, Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos Marijampolės r. biuro buhalterinės apskaitos konsultantė.

Daugiau skaitykite www.agroakademija.lt

Žemės ūkio ministerijos nuotraukos