Naujienos

LŽŪKT Prienų r. biuro konsultantai kviečia ūkininkus drauge planuoti verslo sėkmę

  2022-12-12

Planuojant verslą, būtina galvoti apie ilgalaikę perspektyvą. Visko aprėpti pačiam yra neįmanoma, todėl kreiptis į specialistų komandą – geras sprendimas. Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos Prienų r. biuro konsultantai kviečia drauge planuoti verslo sėkmę.

Per 2022 m. ilgalaikį bendradarbiavimą su biuru pasirinko 140 klientų. Pasirašę paslaugų teikimo sutartis, jie buvo ramūs, kad konsultantams patikėti darbai tikrai bus atlikti. Konsultantai tvarkė klientų ūkių buhalterinę apskaitą, rengė ir administravo verslo planus ES paramai gauti, pildė paraiškas, rengė tręšimo planus, pildė reikalingus žurnalus, stebėjo pasėlius vegetacijos metu ir perspėjo apie ligų bei žaladarių plitimą, ėmė ir drauge su ūkininkais analizavo Konsultavimo tarnybos laboratorijoje ištirtus dirvožemio ėminius, teikė darbų saugos paslaugas, kvietė dalyvauti mokymuose ir kt. Taip pat rekomendavo reikalingas gyvulininkystės, miškininkystės paslaugas, kurias atliko specializuoti šių sričių LŽŪKT specialistai. Net ir tuomet, kai biure nedirba kurios nors srities konsultantas, reikalingas paslaugas atlieka kolega iš kito biuro. Išeitys visada randamos. Svarbu tik pasakyti apie poreikį. Taigi visos žemės ūkio srities paslaugos ir konsultacijos vienoje vietoje – puikus pasirinkimas.

„Labai džiaugiamės, kad mūsų ūkininkai atsakingai prižiūri savo ūkius, uoliai domisi pažangiomis technologijomis, su pagarba tobulina ir kuria ūkių aplinką. Kviečiame ir toliau drauge planuoti ūkininkavimo sėkmę, o artėjat Šv. Kalėdoms, visiems linkime mėgautis saldžia laukimo įtampa, būti čia ir dabar, eiti į vidinę Kalėdų Šviesą, kuri gyvena kiekvieno širdyje“, – nuoširdžiai linki biuro vadovė Lina Simonaitienė.

Patirtis ir atsakomybė tvarkant buhalterinę apskaitą

Daugiausia verslo sėkmei užtikrinti reikalingų išvadų gaunama drauge su klientais analizuojant apskaitos duomenis. Reikia pasakyti, kad dėl dvejybinės apskaitos tvarkymo į biurą gali kreiptis ne tik ūkininkai. Ši paslauga teikiama mažoms ir vidutinėms įmonėms.

Laiku pagal įstatymus sutvarkyta apskaita, teisingai apskaičiuoti mokesčiai, pateiktos reikalingos deklaracijos, formos VMI, Sodrai ar kitoms institucijoms – buhalterinės apskaitos konsultančių darbo prioritetai. Jos primena klientams apie artėjantį mokesčių mokėjimą, dokumentų teikimo, atsiskaitymų su kitomis organizacijomis terminus. Taip pat atstovauja klientams įvairių tikrinimų metu, konsultuoja buhalteriniais, finansiniais ir mokesčių klausimais.

Ilgalaikiai ryšiai – privalumas

Į biurą galima kreiptis ir dėl pavienių paslaugų ar konsultacijų. Žinoma, ilgalaikiai ryšiai – didesnis privalumas.

„Ilgiau bendradarbiaujant, galima labiau įsigilinti į kiekvieno kliento ūkio ar įmonės situaciją, analizuoti veiklos rezultatus, patarti, kokią verslo sritį tobulinti, kviesti naudotis ES parama, taip pat, žinant ūkio situaciją, rekomenduoti reikalingą paslaugą ar mokymus“, – sako Lina.

Taigi biuro komandos tikslas – ilgalaikis bendradarbiavimas. Įgyti klientų pasitikėjimą siekiama atsakingai atliekamu kasdieniu darbu ir nuolatiniu bendravimu. Darbuotojai yra akredituoti, kasmet tobulina kvalifikaciją, glaudžiai bendradarbiauja su valstybinėmis institucijomis, atliekančiomis ūkio veiklos patikrą, nuolat gilinasi į ūkiams keliamus reikalavimus, įstatyminę bazę ir stengiasi užtikrinti klientų verslo finansinį ir ūkinį saugumą.

Skalsos, taikos ir energingų žingsnių per 2023-iuosius visiems linki Prienų r biuro komanda (pirmoje nuotraukoje iš kairės): biuro vadovė, buhalterinės apskaitos konsultantė Lina Simonaitienė, darbų saugos konsultantas Saulius Kavaliauskas, buhalterinės apskaitos konsultantės Sandra Barštienė ir Vilma Kazlauskienė.

Autorė Jolanta Dalia Abarienė

Egidijaus Vilkevičiaus nuotraukos