Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyba (LŽŪKT) dalyvauja tarptautiniame projekte „Konsultantų apjungimas, skatinant taikyti interaktyvias inovacijas žemės ūkio ir miškininkystės sektoriuose“ (i2connect). Šiame projekte siekiama ugdyti visos Europos žemės ūkio konsultantų kompetencijas, taikyti interaktyvius inovacijų kūrimo ir diegimo procesus. Projekto partneriai dalijasi jų šalių patirtimi įgyvendinant projektus, kuriuose įvairūs žemės ūkio sektoriaus atstovai – ūkininkai, konsultantai, mokslininkai, verslininkai, įvairios žemės ūkio organizacijos – kartu dalyvauja visuose inovacijų kūrimo ir diegimo procesuose.
Lankėsi Suomijos Pietų Ostrobotnijos regiono ūkiuose
Liepos 2–5 d. Konsultavimo tarnybos atstovai: Inovacijų paramos tarnybos vadovė Lina Žukauskienė, inovacijų paramos specialistas dr. Justas Mingaila ir Tiksliojo ūkininkavimo paslaugų ir kompetencijų centro augalininkystės specialistė Milda Šniukaitė – lankėsi Suomijoje, kur domėjosi projekto „Double Square“ įgyvendinimo patirtimi. Šį projektą inicijavo ir įgyvendina keletas Suomijos Pietų Ostrobotnijos regiono ūkininkų. Projekto tikslas – realiomis sąlygomis ūkininkų laukuose vykdyti javų veislių bandymus, naudojant įvairius žemės dirbimo, laistymo ir tręšimo metodus. Ūkininkai bandymus vykdo savo lėšomis, siekdami atsirinkti produktyviausias ir geriausiai vietos klimatui tinkančias veisles bei optimalius žemės dirbimo ir pasėlių priežiūros metodus. LŽŪKT atstovai apsilankė dviejuose projekto ūkiuose. Ūkininkai aprodė savo bandymų laukus, dalijosi patirtimi, bandymų rezultatais, įžvalgomis, pasakojo, su kokiais iššūkiais teko susidurti ir kaip jie buvo sprendžiami. Vieno iš ūkių savininkas yra ir žemės ūkio konsultantas, todėl projekto metu įgytas žinias, bandymų rezultatus naudoja konsultuojant kitus ūkininkus.
Pietų Ostrobotnijos regioniniame konsultavimo centre
Vizito Suomijoje metu LŽŪKT atstovai taip pat lankėsi konsultavimo tarnybos „ProAgria“ Pietų Ostrobotnijos regiono konsultavimo centre, Seiniajokio mieste. Regioninio centro Augalininkystės paslaugų vadovas LŽŪKT atstovams pristatė centro konsultavimo veiklą, regiono žemės ūkio specifiką ir ūkininkavimo iššūkius. Suomijos konsultavimo tarnybą sudaro aštuoni regioniniai centrai ir centrinė organizacija – „ProAgria“ centrų asociacija. Iš viso Suomijos konsultavimo tarnyboje dirba apie 650 darbuotojų, iš jų 90 – Pietų Ostrobotnijos centre. Regione yra beveik 5000 ūkininkų, iš kurių pusė yra regioninio centro klientai. Populiariausios paslaugos – gyvulininkystės, augalininkystės ir ekonominės. Kaip pagrindinius regiono ūkininkų iššūkius „ProAgria“ atstovas įvardijo – ūkininkavimą šiaurinio klimato sąlygomis, trumpą vegetacijos sezoną, produkcijos savikainos augimą bei Žaliojo kurso tikslų įgyvendinimą.
Lankėsi vienoje didžiausių Suomijos žemės ūkio parodų „Farmari“
„ProAgria“ atstovai svečius iš LŽŪKT pakvietė apsilankyti tuo metu Seiniajokyje vykusioje vienoje didžiausių Suomijos žemės ūkio parodų „Farmari“. Paroda organizuojama kas antrus metus ir joje per tris dienas apsilanko iki 100 000 lankytojų. Parodoje buvo demonstruojama žemės ūkio technika (derliaus apdorojimo, sandėliavimo įranga, miškų ūkio technika, įranga gyvulininkystei, tiksliajam ūkininkavimui ir t. t.), pristatomos įvairios paslaugos žemės ūkiui, skaitmeninės technologijos, vyko gyvulių paroda, mugė, įvairūs šviečiamieji renginiai. LŽŪKT atstovai lankėsi „ProAgria“ stende, domėjosi pristatomomis paslaugomis.
„Iš visų „i2connect“ partnerių buvo atrinkti geriausi inovacijų projektai, kurių įgyvendinimo patirtimi ir dalijamasi. Džiaugiamės, kad turėjome progą apsikeisti patirtimi su kolegomis iš Suomijos. Lankydamiesi vieni pas kitus, turėjome galimybę ne tik padiskutuoti apie projektų įgyvendinimą, pasikeisti įžvalgomis, bet ir gyvai apsilankyti konsultavimo biuruose, daugiau sužinoti apie vieni kitų konsultavimo sistemas, apsilankyti ūkiuose. Remiantis įžvalgomis iš šių pasikeitimo patirtimi vizitų, bus rengiamos metodikos ir rekomendacijos visiems Europos žemės ūkio konsultantams dėl interaktyvių inovacijų projektų įgyvendinimo“, – sakė LŽŪKT Inovacijų paramos tarnybos vadovė Lina Žukauskienė.
LŽŪKT informacija, nuotraukos – M. Šniukaitės, L. Žukauskienės
© 2024 LŽŪKT
Visos teisės saugomos
Šioje interneto svetainėje pateiktą tekstinę
ir grafinę informaciją, videomedžiagą
naudoti kituose kūriniuose, kopijuoti,
platinti ir atgaminti be išankstinio
VšĮ Lietuvos žemės ūkio konsultavimo
tarnybos leidimo griežtai draudžiama.
Mūsų svetainė naudoja slapukus (angl. cookies). Šie slapukai naudojami statistikos ir rinkodaros tikslais.
Jei Jūs sutinkate, kad šiems tikslams būtų naudojami slapukai, spauskite „Sutinku“ ir toliau naudokitės svetaine.
Kad veiktų užklausos forma, naudojame sistemą „Google ReCaptcha“, kuri padeda atskirti jus nuo interneto robotų, kurie siunčia brukalus (angl. spam) ir panašaus tipo informaciją.
Taigi, kad šios užklausos forma užtikrintai veiktų, jūs turite pažymėti „Sutinku su našumo slapukais“.
Jūs galite pasirinkti, kuriuos slapukus leidžiate naudoti.
Plačiau apie slapukų ir privatumo politiką.
Funkciniai slapukai (būtini)Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė, ir negali būti išjungti. Šie slapukai nesaugo jokių duomenų, pagal kuriuos būtų galima jus asmeniškai atpažinti, ir yra ištrinami išėjus iš svetainės. |
|
Našumo slapukaiŠie slapukai leidžia apskaičiuoti, kaip dažnai lankomasi svetainėje, ir nustatyti duomenų srauto šaltinius – tik turėdami tokią informaciją galėsime patobulinti svetainės veikimą. Jie padeda mums atskirti, kurie puslapiai yra populiariausi, ir matyti, kaip vartotojai naudojasi svetaine. Tam mes naudojamės „Google Analytics“ statistikos sistema. Surinktos informacijos neplatiname. Surinkta informacija yra visiškai anonimiška ir tiesiogiai jūsų neidentifikuoja. |
|
Reklaminiai slapukaiŠie slapukai yra naudojami trečiųjų šalių, kad būtų galima pateikti reklamą, atitinkančią jūsų poreikius. Mes naudojame slapukus, kurie padeda rinkti informaciją apie jūsų veiksmus internete ir leidžia sužinoti, kuo jūs domitės, taigi galime pateikti tik Jus dominančią reklamą. Jeigu nesutinkate, kad jums rodytume reklamą, palikite šį langelį nepažymėtą. |