Naujienos

LŽŪKT stende liejosi puiki nuotaika ir ryškios spalvos

  2023-09-11

Kėdainiams švenčiant 651 m. gimtadienį, Senoji gatvė atjaunėjo – čia įsikūrė Verslo alėja. Jau 30-metų rajone veikianti Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyba prisijungė prie alėjoje įsikūrusių kitų įmonių ir organizacijų. Gera nuotaika ir ryškios spalvos liejosi it vanduo.

Miestiečiai domėjosi vandens, dirvožemio tyrimais, atliekamais Konsultavimo tarnybos laboratorijoje, įsikūrusioje Akademijos miestelyje. Stilizuotoje vandens laboratorijoje su šulinio, šiltnamių, nuotekų vandens tyrimų ir kitomis paslaugomis besidominčius supažindino Konsultavimo tarnybos vyriausioji chemikė Inesa Naruševičienė ir Rinkodaros skyriaus vadovė Erika Mankutė.

Gera buvo pabendrauti su visų kartų miesto žmonėmis. Štai senjorė Danutė Miniauskienė pasakojo, kad yra viena pirmųjų ūkininkių Kėdainių rajone. Dabar jau nebeūkininkaujanti moteris prisiminė, jog ūkininkavimo pradžioje labai daug teko bendrauti su Konsultavimo tarnyba. „Kokia įdomi buvo pradžia. Vykome į užsienį, mokėmės“, – sakė Danutė.

Miestui piešinį tapė vaikai

O šalia it vanduo liejosi spalvos. Tapyti gimtadienio piešinį Kėdainiams jaunuosius ir mažuosius kėdainiečius kvietė ir šventine nuotaika dalinosi Rinkodaros skyriaus redaktorė Jolanta Dalia Abarienė ir Infrastruktūros ir pirkimų skyriaus infrastruktūros inžinierius Gintaras Rugienius.

Visai mažučiai, ūgtelėję ir jaunuoliai drąsiai tapo dailininkais, rinkosi spalvas ir kūrė vieną bendrą piešinį Kėdainiams. „Aš myliu Kėdainius“, „Kėdainiai yra visų“,– rašė jie. Į vieną drobę netilpo visų pastangos išreikšti save. Kūrybinės mintys „lipo“ viena ant kitos, sudarydamos šiuolaikišką, spalvingą, beveik 3 D paveikslą. Piešti buvo tiek daug norinčių, kad gatvėje galėjo gimti visa paveikslų galerija.

Mažieji jojikai suposi ant praeitą šimtmetį menančio medinio arkliuko, kurį Kėdainių kultūros centrui padovanojo Rinkodaros skyriaus vyriausiosios redaktorės Ramunės Sutkevičienės šeima. Simboliška. Istorija jungia mus visus. Mes ją kuriame: gyvenantys, dirbantys, augantys mūsų mieste ir rajone.

„Jau žinau, ką pieši. Nepiešk blogio“, – sudraudė savo draugą viena iš tapyti atėjusių mergaičių, kai jis paėme juodą spalvą. Berniukas pakluso.

„Aš noriu būti čia“ – žinia, kurią šiemet transliavo Kėdainių miesto gimtadienio organizatoriai. Tegul visiems būna gera čia būti ir kuo mažiau tamsių spalvų mūsų istorijoje.

Autorė Jolanta Dalia Abarienė

Autorės ir Erikos Mankutės nuotraukos