Naujienos

LŽŪKT stipendijos geriausiais balais įstojusioms pirmakursėms

  2020-09-09

Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyba išlaikė tradiciją įteikti vardines skatinamąsias stipendijas dviem pirmojo kurso studentams, geriausiais balais įstojusiems į VDU ŽŪA Bioekonomikos plėtros fakulteto Apskaitos ir finansų studijų programą.

Šiemet LŽŪKT stipendijos skirtos pirmakursėms Kotrynai Pauliukonytei ir Eilvintai Beržinskytei.

„Stipendijomis norime dar labiau paskatinti motyvuotus studentus, pasiryžusius siekti sparčiai modernėjančiame agrosektoriuje itin paklausios profesijos. Gerai organizuota buhalterinė apskaita yra vienas svarbiausių veiksnių, leidžiantis įmonės vadovui priimti teisingus sprendimus, todėl  šiuolaikišką išsilavinimą įgijusių apskaitos ir finansų specialistų kompetencijos jau šiuo metu reikalingos, o ateityje bus dar reikalingesnės ir ūkininkų ūkiuose, ir agroverslo įmonėse“, – teigia LŽŪKT direktorius dr. Edvardas Makelis, atkreipiantis dėmesį, kad vien jo vadovaujamoje įstaigoje  šiuo metu dirba 200 buhalterinės apskaitos konsultantų.

VDU ŽŪA Bioekonomikos plėtros fakulteto dekanė prof. dr. Astrida Miceikienė pasakoja, kad glaudus bendradarbiavimas su LŽŪKT vyksta jau daugelį metų. „Glaudžiai bendradarbiaudami su LŽŪKT kaip socialiniu partneriu dalijamės apskaitos ir finansų valdymo naujovėmis, informacija, kuri aktuali Apskaitos ir finansų studijų programos turiniui. Džiaugiamės ir esame dėkingi, jog kasmet LŽŪKT skiria vienkartinės vardines stipendijas tikslingai pasirinkusiems Apskaitos ir finansų studijų programą studentams, įstojusiems į pirmąjį kursą aukščiausiais stojimo balais. Stipendijos neabejotinai skatina motyvaciją gerai mokytis bei prisideda prie jaunų žmonių materialinės gerovės“, – teigia A. Miceikienė, pastebinti, kad BPF studentams LŽŪKT suteikia puikias galimybes tobulėti, atlikti profesinės veiklos praktikas, o vėliau tapti ir šios įstaigos darbuotojais.

Pirmakursės Kotryna Pauliukonytė ir Eilvinta Beržinskytė prisipažįsta, kad joms vienkartinės vardinės stipendijos – netikėta maloni staigmena. Merginos teigia esančios iš tos abiturientų grupės, kuriai matematika gimnazijoje buvo aiškus ir mėgiamas mokslo dalykas, o pasirinkta specialybė leis šias žinias gilinti ir įveiklinti praktikoje.

Nuotraukoje pirmakursė Kotryna Pauliukonytė su LŽŪKT Organizacijos vystymo ir finansų valdymo padalinio vadove Sandra Urbanavičiene. 

Parengta pagal VDŪ ŽŪA informaciją.