Naujienos

Mėšlo tvarkymas: ūkininkų ir mokslininko įžvalgos

  2023-01-09

Pokalbis su LŽŪKT kliente ūkininke Erlenda Turskiene ir dr. Vytautu Ribikausku, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Veterinarijos akademijos mokslininku.

Kalbamasi apie ūkininkavimo patirtį, mėšlo tvarkymo reikalavimus, „Gerosios žemdirbystės praktikos kodeksą“ ir kuriamą jo elektroninę versiją – nemokamą paslaugą, padėsiančią žemdirbiams praktiškai ir savarankiškai priimti sprendimus, kurie mažintų neigiamą žemės ūkio poveikį dirvožemiui, vandeniui, orui ir klimatui.

Tvaraus ūkininkavimo principai svarbūs kėdainiškiams Erlendai, Laimučiui ir dukrai Kamilei. Turskiai nelinkę dejuoti: gerindami gyvulių gerovę, rekonstruoja tvartą, gyvulių sveikatingumui gerinti naudoja probiotikus, atlieka bandos genominius tyrimus ir plėtoja vieną produktyviausių pieno ūkių Kėdainių r.

„Stengiamės. Ne visuomet pavyksta, bet stengtis reikia. Gali sėdėti ir dejuoti, bet yra kitas kelias – ieškoti, kad būtų geriau, juk per tą patį laiką turi padaryti daugiau nei iki šiol“, – sako mišraus ūkio šeimininkai.

Sužinokite praktikų ir mokslininko įžvalgas www.agroakademija.lt komandos parengtame videoreportaže.

E. Vilkevičiaus nuotraukos iš Turskių ūkio.