Naujienos

Metų ūkis 2021: įteikti apdovanojimai geriausiems krašto ūkininkams

  2022-07-12

Nepaisant visų trukdžių, 2021 m. LŪS 28-ąjį kartą organizavo ilgiausias tradicijas žemdirbiškoje visuomenėje turintį konkursą – „Metų ūkis“. Iš viso konkurse dalyvavo 276 ūkiai, o 84 geriausieji iš 28 savivaldybių pasveikinti liepos 8 d. Plungės kultūros centre vykusiame šventiniame renginyje. Daugelis jų – Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos klientai.

 Pasak organizatorių – Lietuvos ūkininkų sąjungos (LŪS), vienijančios 40 rajoninį skyrių – pačioms savivaldybėms buvo leista nuspręsti, ar pandemijos sąlygomis konkursą rengti, o ir dėl laimėtojų apdovanojimų formato diskutuota ne kartą, todėl dėl nepalankių epidemiologinių sąlygų renginys vis buvo atidedamas. 

Esminiai principai išlaikyti

Konkursas per eilę metų išlaikė savo esminius principus: pastebėti tuos, kurie pastaraisiais metais yra padarę didžiausią ūkio vystymosi pažangą. Jo tikslas – skatinti ūkininkus pažangiau ūkininkauti, siekti gamybos efektyvumo ir ekologinės pusiausvyros, geriau ir gražiau tvarkytis savo ūkyje, išaiškinti geriausius savivaldybėje. Konkursas organizuojamas remiantis patvirtintais konkurso nuostatais ir laimėtojais kasmet tampa labai įvairaus dydžio gyvybingi, tvarūs, pažangūs, perspektyvūs ir puikiai besitvarkantys ūkiai, o konkurso dalyviai dalyvauja įvairiose Lietuvos kaimo plėtros priemonių programos priemonėse, modernizuoja ūkius savo ir Europos Sąjungos paramos lėšomis ir nuolat ieško inovatyvių sprendimų, norėdami išsilaikyti besikeičiančios rinkos ir klimato sąlygomis.

Ūkius vertinančioje komisijoje dirbo Lietuvos ūkininkų sąjungos rajono skyrių, Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos rajonų biurų, rajonų žemės ūkio skyriaus ir kitų žemdirbiškų organizacijų atstovai, praėjusių metų konkursą laimėję ūkininkai, spaudos atstovai ir rėmėjai. 

Daugiau skaitykite www.agroakademija.lt

Nuotraukos Egidijaus Vilkevičiaus