Naujienos

Naujas ES projektas skatina žemės ūkio konsultantų tobulėjimą naudojant skaitmenines technologijas

  2018-12-12

Per ateinančius dešimtmečius Europos žemės ūkio laukia nemenki iššūkiai, ypač galvojant apie maisto produkcijos tvarumą. Praeitą savaitę Dubline, Airijoje, startavo ES Horizon2020 programos finansuojamas ir 5 m. truksiantis projektas FAIRshare (Farm Advisory digital Innovation tools Realised and Shared) Inovatyvių ūkio konsultavimo įrankių taikymas ir sklaida. Jo tikslas – tobulinti žemės ūkio konsultantų skaitmeninių įrankių ir paslaugų naudojimo gebėjimus, užtikrinant geresnius Europos ūkininkų skaitmeninių technologijų taikymo įgūdžius.  

 FAIRshare projektui vadovauja Teagasc – Airijos žemės ūkio ir maisto plėtros institucija. Projekto veiklą vykdys 22 partneriai iš Airijos, Belgijos, Prancūzijos, Nyderlandų, Norvegijos, Jungtinės Karalystės, Graikijos, Portugalijos, Vengrijos, Lietuvos, Austrijos, Vokietijos, Ispanijos, Kroatijos, Šveicarijos, viena iš jų yra Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyba.

Skiriasi projekto dalyvių išsilavinimas, patirtis dirbant su skaitmeniniais įrankiais, skirtais ūkininkams ir visai visuomenei. Įgyvendinant projekto veiklą, ūkių konsultantai galės dalintis darbo su skaitmeniniais įrankiais patirtimi, informacija apie pačius įrankius.

Projekto koordinatorius, profesorius Tomas Kelis iš Teagasc teigia: „Elektroninių duomenų generavimas ir analizė ir komunikavimo technologijos padės greičiau priimti geresnius bei tikslesnius ūkio valdymo sprendimus. Kaimiškų vietovių konsultantų bendruomenės turėtų susivienyti ir pradėti naudoti skaitmeninius įrankius, kitu atveju skaitmeninimo procesas ir inovacijų taikymas nebus sklandūs“.

Išskiriami du pagrindiniai FAIRshare projekto tikslai. Pirmasis – sukurti atviros prieigos skaitmeninių įrankių ir paslaugų registrą, naudojamą tarptautiniu mastu. Šio registro informacija galėtų naudotis visi konsultantai. Antrasis projekto tikslas – sukurti „aktyvią laboratoriją“, kuri leistų konsultantams visoje Europoje bendradarbiauti dalinantis informacija interaktyviame registre. FAIRshare projektas finansuos 40 skirtingų konsultacijų. Tai Europos šalių konsultantams padės išspręsti su ūkių skaitmeninimu susijusias problemas. Ypatingas dėmesys bus skirtas efektyviam komunikavimui ir konsultantų bendradarbiavimui stiprinti, siekiant plačiau ir efektyviau naudoti skaitmeninius įrankius.