Naujienos

Nemokamos paslaugos smulkiems ūkiams sistemoje IKMIS

  2021-03-31

Paskutinę kovo savaitę LŽŪKT biurų augalininkystės konsultantai pradėjo pasėlių stebėjimus. Vėliau prie jų prisijungs LAMMC Sodininkystės ir daržininkystės instituto mokslininkai, teiksiantys rekomendacijas sodo ir daržo augalų priežiūros klausimais. Konsultantai ir mokslininkai rekomendacijas skelbs sistemoje IKMIS, konsultuos visus besidominčius. Kviečiame smulkius augalininkystės, daržininkystės ir sodininkystės ūkius registruotis į IKMIS ir naudotis integruotos augalų apsaugos bei konsultavimo paslaugomis. 

Taigi pasėlių stebėjimas prasidėjo. Augalų vegetacijos metu visoje Lietuvoje ūkininkų pasėlius stebės ir augalų apskaitas pagal Žemdirbystės instituto mokslininkų metodiką atliks LŽŪKT rajonų biurų konsultantai. Jie  duomenis ir rekomendacijas sistemoje IKMIS teiks kas savaitę. 

„Patirties turime nemažai ir vis tobulėjame glaudžiai bendradarbiaudami su Lietuvos mokslininkais, kurie padeda operatyviai rasti atsakymus, jei pasitaiko netipinių augalų pažeidimų. Taip pat siekdami tikslumo ir kokybiškumo, pasėlių sveikatos būklei nustatyti turime visą agroįrankių paketą. Naudodami geltonąsias vabzdžių gaudykles, pirmieji sužinome apie kenkėjų skridimo į laukus pradžią. Šalia kiekvieno stebimo pasėlio statome kritulių matuoklius, bendrai pasėlių būklei įvertinti pakeliame bepiločius orlaivius, o prietaisu N-tester nustatome azoto poreikį augaluose“,– sakė vyresnioji augalininkystės specialistė Giedrė Masliukovienė.

Tęsinys www.agrokademija.lt