Naujienos

Nepraranda vilties, jog pieno ūkis turi ateitį

  2018-10-18

Plungės kraštas garsėja tvirtais ir rentabiliais gyvulininkystės ūkiais. Tad nenuostabu, kad konkurse „Metų ūkis 2018“ geriausiais ir didžiausią pažangą per pastaruosius metus padariusiais ūkiais pripažinti trijų gyvulininkystės ūkių šeimininkai.

Marijus Kaktys – ūkininkas ir aktyvus visuomenininkas

Marijus Kaktys yra ūkininkas ir aktyvus visuomenininkas: ilgametis LŪS Plungės skyriaus pirmininkas, žemės ūkio kooperatyvo „Agrolanka“ valdybos pirmininkas, buvęs LŪS vicepirmininkas ir Plungės rajono tarybos narys. Su žmona Aniceta užaugino 4 vaikus. Ūkininkauti pradėjo 1997 m. Platelių seniūnijoje esančiame Lygiųjų kaime ir šiuo metu dirba apie 240 ha žemės, laiko melžiamų karvių bandą ir augina mėsinius gyvulius. Ūkiui modernizuoti naudojosi Europos Sąjungos parama, o pernai metais baigė statyti ir naują fermą, į kurią sugina 115 melžiamų karvių.

Suskaičiavus komisijos narių balsus, Plungės rajono konkurso „Metų ūkis 2018“ nugalėtoju pripažintas Anicetos ir Marijaus Kakčių gyvulininkystės ūkis. Antroji vieta skirta Jovitos ir Alfredo Mikalauskų mišriam ūkiui, trečioji – Alinos ir Arūno Šatkauskų gyvulininkystės ūkui.

Ne vieno akį traukia gražiai išpuoselėta Anicetos ir Marijaus Kakčių sodyba.

Marijus (pirmas iš kairės) – dažnas LŽŪKT  renginių dalyvis. Neaplenkė ir rugsėjį  Kėdainių r. vykusio jungtinio renginio „Lietuvos artojų varžybos ir kukurūzų diena 2018 “. Ir ne tik. Jo, kaip LŪS Plungės skyriaus pirmininko, dėka pilnas autobusas Žemaitijos ūkininkų galėjo dalyvauti renginyje ir susipažinti su naujausiomis technologijomis.

Naujojoje fermoje – per 100 melžiamų karvių.

LŽŪKT Plungės r. biuro vadovė Dalia Vaičekauskienė (antra iš kairės) sako, kad Marijus Kaktys konsultavimo paslaugomis naudojasi daugiau nei dešimtmetį.

Jovita ir Alfredas Mikalauskai ūkininkauja dvidešimt metų

Jovita ir Alfredas Mikalauskai ūkininkauja Žemaičių Kalvarijoje plėtodami pienininkystės ūkį, valdo 140 ha nuosavos žemės, dar apie 60 ha nuomojasi. Ūkį užregistravo 1998 m. Darbuose labai padeda sūnus ir dukra su vyru. Yra aktyvūs visuomenininkai: Alfredas daugiau dalyvauja bendruomenės gyvenime, o Jovita – Ūkininkų sąjungos veikloje. Ūkininkai taip pat dalyvauja ir Lietuvos veisėjų asociacijos veikloje.

Ūkiui modernizuoti naudojosi Europos Sąjungos lėšomis.

Alina ir Arūnas Šatkauskai tiki geresne ateitimi

Ūkininkas Arūnas Šatkauskas su žmona Alina taip pat darbuojasi pienininkystės ūkyje Babrungo sen., Žvirblaičių kaime. Darbštūs ūkininkai turi apie 88 galvijų ūkį, pašarus auginasi 160 ha žemės plote. Ūkininkauti pradėjo 2003 m. Ir nors pieno kainos nedžiugina, vis dar nepraranda vilties, jog pieno ūkis turi ateitį. Ūkiui modernizuoti naudotos Europos Sąjungos lėšos.

Arūnas ir Alina Šatkauskai renovavo šimtmetį  menančią Arūno senelių sodybą.

Ir bėdomis pasidalina, ir darbais pasidžiaugia. Su konkurso „Metų ūkis“ komisija.

Vyriškas pokalbis (iš kairės): Arūnas Šatkauskas, Julius Martišius, Marijus Kaktys.

Plungės rajono konkurso „Metų ūkis 2018“ vertinimo komisiją sudarė Ūkininkų sąjungos, savivaldybės administracijos, Žemės ūkio rūmų, Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos (LŽŪKT) ir ūkininkų atstovai.

Anot LŽŪKT Plungės r. biuro vadovės, ūkio apskaitos konsultantės Dalios Vaičekauskienes, džiugu, kad visi pripažinimo sulaukę ūkininkai yra LŽŪKT klientai. „Visi šie ūkininkai nusipelnė būti geriausi. Nors Plungės r. konsultavimo biure ūkininkams teikiame technologines paslaugas ne vienus metus, bet apsilankiusi ūkiuose vėl buvau sužavėta išpuoselėtomis sodybomis, tvarkingai, su žemaitišku užsispyrimu bei atkaklumu tvarkoma ūkių aplinka. Tiek su Aniceta ir Marijumi Kakčiais, tiek su Jovita ir Alfredu Mikalauskais teikdami gyvulininkystės ir augalininkystės paslaugas bendradarbiaujame daugiau kaip dešimtį metų. Tai žingeidūs, imlūs naujovėms ūkininkai, vieni pirmųjų išbandė ir LŽŪKT teikiamas mobilios gyvulininkystės paslaugas. Ūkininkai nuolat dalyvauja Konsultavimo tarnybos organizuojamuose renginiuose, mokymuose, drąsiai prisijungia dalyvauti ir ES finansuojamuose projektuose. Štai Aniceta ir Marijumi Kakčiai  sėkmingai dalyvavo 2 metus vykusiame inovaciniame projekte ,,Melžiamų karvių racionų sukūrimas ir šėrimo optimizavimas panaudojant Lietuvoje išaugintus ankštinius baltyminius augalus, inokuliuotus biologinio azoto fiksavimą gebančiomis didinti gumbelinėmis bakterijomis“. Jų ir savarankiškai mišrų ūkį valdantis sūnus. Donatas neaplenkia biuro, užsuka pasikonsultuoti. Alina ir Arūnas Šatkauskai taip pat dalyvavo Žemdirbių konsultavimo projektų renginiuose, konsultavosi. Tai puikūs, nuoširdūs žmonės. Labai džiaugiamės jų pasiekimais ir tikimės, kad nuoširdus mūsų bendradarbiavimas siekiant ūkių pažangos truks dar ilgai. Anicetai ir Marijui, Jovitai ir Alfredui, Alinai ir Arūnui nuoširdžiai linkime sveikatos, asmeninės laimės ir neblėstančio optimizmo,“ – klientams gražių žodžių negailėjo LŽŪKT Plungės r. biuro vadovė Dalia Vaičekauskienė.

Plungės r. biuro konsultantai klientams padeda plėtoti žemės ūkio verslą (iš kairės) Jurgita Gramauskienė, Rita Bitarienė, Gintautas Narmontas, Dalia Vaičekauskienė, Neringa Uselienė ir Aušra Zakalskienė.

Rūtos Endrijauskienės ir Dalios Vaičekauskienės nuotraukos

LŽŪKT ir LŪS informacija