Naujienos

Nerijus Blažys ūkininkauti pradėjo pasitaręs su Jurbarko r. biuro konsultantais

  2020-12-02

Jurbarkiškis Nerijus Blažys (nuotr.) dirbo kūno kultūros mokytoju, tarnavo rajono priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje, o prieš 6-erius metus, pasitaręs su artimaisiais ir LŽŪKT Jurbarko r. biuro konsultantais, nutarė pradėti ūkininkauti – užsodino kelis hektarus juodaisiais serbentais. Dabar prižiūrimi plotai siekia per 41 ha: auginamos ir kitos uogos, vaisiai, daržovės. O prieš metus įrengtoje gamykloje spaudžiamos ne tik sultys: gaminamos natūralios vaisių ir daržovių tyrelės, uogienės, saldainiai, džiovinami pomidorai, iš išspaudų kuriamos vitaminų ir ląstelienos pilnos arbatos ir konditerijoje bei namuose patiekalams praturtinti naudojami daržovių milteliai. Šiuo metu galima įsigyti per 30 -ties pavadinimų gaminių. Ir tai ne pabaiga – Nerijus pilnas idėjų ir ambicingų projektų.
Prieš gerą dešimtmetį apie ūkininkavimą Nerijus negalvojo. Baigęs tuometinę Kūno kultūros akademiją ne vienus metus dirbo su vaikais, įsteigė sporto klubą. Likimo vingiai vėliau pasuko į Jurbarko rajono priešgaisrinę gelbėjimo tarnybą, kurioje dirbo ir nemažai ūkininkų. Štai tuomet, besikalbėdamas su kolegomis, Nerijus ir pradėjo gvildenti ūkininkavimo idėją – auginti uogas, juolab rajone tokių ūkių nedaug. Bendraminčiai ipatarė kreiptis į Konsultavimo tarnybos biurą. „Sako, kreipkis: konsultantai patars ir padės apsispręsti. Jei patiks, pasirašysi sutartį, o konsultantai viską prižiūrės. Taip ir draugaujame iki šiol. Visus projektus, pradedant jaunojo ūkininko įsikūrimo, baigiant parama ūkiui modernizuoti, parengė konsultantai, naudojuosi parama konsultavimo paslaugomis įsigyti. Biure tvarkoma ir buhalterinė apskaita, konsultantai paima dirvožemio ėminius, rengia tręšimo planus. Naudojuosi įvairiomis programėlėmis. Stengiamės pasinaudoti viskuo, ką galime pritaikyti ūkyje“, – bendradarbiavimu su konsultantais džiaugiasi Nerijus.
Sunkiausia, pasak Nerijaus, buvo įsigyti žemės. Gerai, kad tėtis nuosavoje žemėje jau ne vienus metus turi vairavimo mokyklą ir šaudyklą, tad pirmiausia ir pradėta kalbėtis su kaimyninių žemių savininkais. Tėvai Nerijui padėjo įsigyti ir pirmuosius 7 ha, nusipirkti juodųjų serbentų sodinukų. Pagal jaunojo ūkininko paramą įsigijo taip reikalingos uogynams technikos: traktorių ir kombainą.
Daugiau skaitykite čia.
Žiūrėkite videoinformaciją.