Naujienos

Pagerbti šauniausi Joniškio r. ūkininkai

  2022-11-28

Lapkričio 25 d. pasidalinti mintimis apie prabėgusius metus, pasidžiaugti derliumi ir pasveikinti konkurso „Metų ūkis“ rajone nugalėtojus Joniškio kultūros centre rinkosi šauniausi rajono ūkininkai ir šventinio renginio svečiai. 

Susirinkusiems žemdirbiams gerų žodžių negailėjo LR Seimo narys Liudas Jonaitis, Lietuvos ūkininkų sąjungos vadovas Raimundas Juknevičius, Lietuvos žemės ūkio bendrovių asociacijos generalinis direktorius Jonas Sviderskis, rajono meras Vitalijus Gailius. 

„Joniškio kraštas visada garsėjo puikiais, darbščiais ūkininkais. Labai džiaugiuosi ir didžiuojuosi, kad šiandien gausiame pagerbiamų ir apdovanojamų ūkininkų būryje daug Konsultavimo tarnybos Joniškio r. biuro klientų. Dėkoju visiems ir kiekvienam už pasitikėjimą ir linkiu, kad kiti metai būtų lengvesni nei praėjusieji“, – sveikindama šventės dalyvius, sakė LŽŪKT regiono vadovė Irena Butkienė. 

Šiais metais LŽŪKT Joniškio r. komandos dovanos ir gražiausi žodžiai už pažangų ūkininkavimą ir sėkmingą augalininkystės ūkio plėtrą keliavo Žalvyriui Grabaliauskui bei Svajūnui Buliui už tradicijų tęsimą, tvarų ūkininkavimą diegiant naujas technologijas augalininkystės ūkyje. 

Padėkota šauniausiems seniūnijų ūkininkams 

Šventės organizatoriai už puikius ūkininkavimo rezultatus ir indėlį puoselėjant bendruomeniškumą pagerbė kiekvienos rajono seniūnijos geriausius ūkininkus. Sveikinimai keliavo Gyčiui Dauniui iš Gaižaičių sen., Kęstučio ir Astos Zakų šeimos ūkiui iš Gataučių sen., Stasiui Skablauskui iš Joniškio sen., Kęstučiui ir Kristinai Ladukams iš Kepalių sen., Audronei ir Rimantui Šimkams iš Kriukų sen., jaunajam ūkininkui Pauliui Skudrai iš Rudiškių sen., Raimundui Mikolaičiui iš Satkūnų sen., Daliui Stasaičiui iš Saugėlaukio sen., Andriui Mituzui iš Skaistgirio sen. ir Augėnijui Vaitekūnui iš Žagarės sen. 

Konkurso „Metų ūkis 2022“ Joniškio r. prizininkai 

Geriausiuoju 2022 m. Joniškio r. ūkininku paskelbtas Tadas Sukarevičius. Jis ūkininkavimo patirties sėmėsi tėvų ūkyje, pats ūkininkauti pradėjo 2007 m. Ūkininkas valdo modernų augalininkystės ūkį, 74 ha plote auginamos tradicinės kultūros. Laukai kruopščiai prižiūrimi, gaunami puikūs derliai. Tadas jaunas, sumanus, verslus, besidomintis naujovėmis šiuolaikiškas ūkininkas. 

Antrosios vietos laimėtojas – daugiau nei 20 m. ūkininkaujantis Viktoras Pamparas. Jo ūkininkavimo kelias prasidėjo nuo kiaulininkystės, šiuo metu jis valdo 235 ha augalininkystės ūkį, kuriame sėjami kviečiai, miežiai, rapsai, kvietrugiai, žirniai. Kolegos apie V. Pamparą atsiliepia tik gražiais žodžiais – tai sumanus, geranoriškas ir neabejingas aplinkai ūkininkas. 

Šiais metais konkurse „Metų ūkis“ trečiąją vietą užėmė jaunasis ūkininkas Manfredas Rudis. Jis savarankiškai ūkininkauti pradėjo 2019 m. senoje sodyboje, kurioje gyveno, dirbo ir kūrė kelios Rudžių šeimos kartos. Čia ir buvo pasodintas pirmasis braškių hektaras. Šiuo metu prekinio ženklo „Manfredo uogos“ įkūrėjas braškių plotą padidino iki 6 hektarų. Kad ūkis sėkmingai augtų, reikėjo nemažai pastangų, užsispyrimo ir labai daug žinių, kurių Manfredas sėmėsi iš patyrusių uogų augintojų ir studijų VDU Žemės ūkio akademijoje. 

Džiaugiamės ir didžiuojamės, kad Manfredas Rudis ir Tadas Sukarevičius LŽŪKT Joniškio r. konsultavimo biurui patikėjo ūkių buhalteriją, o Manfredas biuru pasitikėjo ir pretenduodamas į ES paramą.

Autorė Erika Mankutė

Nuotraukos E. Mankutės