Naujienos

Pakeitėte ar planuojate keisti asbestinę stogų dangą – tą turite žinoti

  2020-04-16

NMA primena, kad balandžio 2 d. žemės ūkio ministro įsakymu pakeitus KPP administravimo taisykles, paramos gavėjams, gavusiems paramą pakeisti asbestinių stogų dangą kaimo vietovėse, neliko įsipareigojimo NMA teikti užbaigto projekto metinių ataskaitų už praėjusius ataskaitinius metus. 

Tačiau paramos gavėjai visu projektų kontrolės laikotarpiu (5 metus nuo paskutinio paramos išmokėjimo dienos) privalo drausti už paramos lėšas įgytą turtą ir NMA kalendorinių metų pradžioje pateikti įsigytų investicijų draudimo dokumentus. 

Šiemet, dėl šalyje susiklosčiusios situacijos, investicijų apdraudimą įrodančius dokumentus NMA Kaimo plėtros ir žuvininkystės programų departamento paramos administravimo skyriams būtina pateikti iki liepos 1 d. (įprastai – iki gegužės 1 d.). Karantino metu pasirašytus dokumentus galima teikti el. paštu, taip pat registruotu paštu NMA svetainėje nurodytas teritorinių skyrių adresais

NMA, nors ir negaudama paramos gavėjų užpildytų metinių ataskaitų, sieks užtikrinti tinkamą projektų priežiūrą, ir visu kontrolės laikotarpiu kasmet įsipareigoja pati tikrinti duomenis apie paramos gavėjų atitiktį priemonių įgyvendinimo taisyklėse nustatytiems įsipareigojimams, prioritetiniams kriterijams bei projekto priežiūros rodikliams. 

Šiuo metu renkamos paraiškos 

Primename, kad pretenduoti pakeisti asbestinius stogus naudojantis ES parama yra  galimybė ir šiuo metu. Paraiškų teikimo laikas pratęstas iki gegužės 29 dienos. Taigi kviečiame kaimų gyventojus kreiptis į Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos biurus. Konsultantai supažindins su taisyklių reikalavimais, įvertins, ar paraiška atitinka atrankos kriterijus, parengs projektą ir padės jį sėkmingai įgyvendinti. 

Naudinga informacija:

NMA ir LŽŪKT informacija