Naujienos

Pritariame VDU iniciatyvai remti Baltarusijos studentus

  2021-01-14

Vytauto Didžiojo universitetas (VDU) įkūrė paramos Baltarusijos studentams fondą. Įmonės, organizacijos ir fiziniai asmenys kviečiami solidarizuotis su universitetu ir prisidėti prie iniciatyvos, skirtos studentams, kurie dėl pilietinių ir (ar) politinių priežasčių buvo pašalinti iš Baltarusijoje veikiančių aukštųjų mokyklų, persekiojami, negali tęsti studijų ar jas nutraukė.

Pasak VDU Komunikacijos prorektorės Vilmos Bijeikienės, visapusės žinios, išsilavinimas, kurį gali suteikti universitetas, yra viena esminių priemonių, leidžiančių prisidėti prie demokratijos plėtros kaimyninėje šalyje, kuriai dabar taip reikia reformų viešojo administravimo, ekonomikos, švietimo ir daugelyje kitų sričių.

„Galimybė dalintis su tais, kam mūsų pagalba šiuo metu ypač reikalinga, yra mūsų vertybinio pagrindo įprasminimas. Studentai, kurie buvo priversti nutraukti studijas, atkakliai siekia toliau jas vykdyti – tai yra VDU bendruomenei artimi bei iš praeities pažįstami siekiai, kuriems negalime būti abejingi“.

VDU savo lėšomis įsipareigoja padengti 50-ies studentų iš Baltarusijos mokestį už studijas, sudaryti galimybę studijuoti anglų kalba nuotoliniu būdu. Taip pat pagal poreikį į Lietuvą atvykusiems studentams universitetas suteiks apgyvendinimą bendrabučiuose.

Šiuo metu studijuoja – 50, pateikę prašymus studijuoti –19, skirta 18 stipendijų. Prašymai Vytauto Didžiojo universitetą pasiekia kiekvieną savaitę, todėl informacija nuolat atnaujinama.

Fiziniai ir juridiniai asmenys kviečiami prisidėti prie fondo veiklos skiriant paramą

Rėmėjai studentams iš Baltarusijos gali suteikti finansinę paramą ar ją skirti savo teikiamomis prekėmis ar paslaugomis, taip pat sudaryti sąlygas atlikti apmokamą praktiką jų įmonėse ar organizacijose – taip užtikrinant šių studentų galimybes savarankiškam gyvenimui studijų Lietuvoje metu.

Šiuo metu paramą teikia:

UAB „Bitė Lietuva“ suteikdama interneto, pokalbių bei SMS paslaugas.

Informaciniai partneriai: „Gala Westa“ ir „Investuok Lietuvoje“.

Daugiau informacijos teikia VDU Komunikacijos prorektorė Vilma Bijeikienė: [email protected]

Lėšas šiam projektui galima pervesti į specialią AB SEB banko sąskaitą:
LT41 7044 0600 0284 8638
Mokėjimo paskirtis: Parama Baltarusijos studentams.

Informacija anglų kalba.