Naujienos

Paraiškų teikimo ES paramai gauti maratonas prasideda gegužę

  2021-05-10

Pasibaigus pavasario sėjai, prasideda pats Europos Sąjungos paramos paraiškų teikimo darbymetis. Sakoma, kad tiesiai arčiau, bet apgalvotai greičiau. Tad jei ketinate pretenduoti į bet kurią paramos sritį, apsvarstykite, ar idėja yra reali ir įgyvendinama. 

Turite miško ar ketinate jį įveisti?

Miško savininkams iškirtus mišką, privaloma jį atkurti per trejus metus. Tačiau galimybę sodinti mišką turi ne tik jų savininkai. Mišką įveisti galima ir žemės ūkio paskirties žemėje. Tam skiriama ir  Europos Sąjungos parama: paraiškos priimamos iki birželio 25 dienos.

Paramos gali kreiptis juridiniai ir ne jaunesni kaip 18 metų fiziniai asmenys, kuriems želdintina žemė, planuojama apželdinti mišku, priklauso nuosavybės teise, ir savivaldybės, kurios tokią žemę valdo patikėjimo teise.

Jei stichinės nelaimės pažeidė jūsų mišką ar ketinate sukurti  miškų priešgaisrinės apsaugos infrastruktūrą, sukluskite: nuo gegužės 3 d. iki birželio pabaigos numatytas kvietimas teikti paraiškas pagal veiklos sritį „Miškams padarytos žalos prevencija ir atlyginimas“. 

Paraiškų rinkimo laikotarpis trumpas, tad  naudinga pasikonsultuoti  su  akredituotais Konsultavimo tarnybos Miškininkystės paslaugų biuro specialistais. Jie patars, kokius darbus atlikti ir dokumentus pasiruošti, kad būtų galima gauti leidimą vykdyti veiklą, įvertins galimybę gauti paramą, konsultuos, parengs miško želdinimo ir žėlimo projektus, kitus reikiamus dokumentus,  pateiks paraišką, atsakys į pateiktas užklausas, konsultuos projekto įgyvendinimo klausimais.

Puikios naujienos planuojantiems ūkio plėtrą, modernizavimą ar tik ketinantiems pradėti žemės ūkio verslą. Apie tai toliau skaitykite www. agroakademija.lt.