Naujienos

Parama jauniesiems ūkininkams: ką svarbu žinoti

  2019-05-31

Po metų pertraukos jaunieji ūkininkai vėl kviečiami įgyvendinti savo žemės ūkio verslo idėjas pasinaudodami ES parama. Nuo birželio 3 d. iki liepos 31 d. renkamos paraiškos pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos priemonės „Ūkio ir verslo plėtra“ veiklos sritį „Parama jaunųjų ūkininkų įsikūrimui“ taisykles, taikomas nuo 2019 m. Paraiškų rinkimo etapui skirta daugiau kaip 13 mln. Eur paramos.

Norintys teikti paraiškas kviečiami į VšĮ Lietuvos žemės ūkio konsultavimo (toliau – LŽŪKT) biurus jau dabar! Turintys sėkmingą ilgametę patirtį ekonomikos paslaugas teikiantys konsultantai išsamiai susipažins su veiklos srities paramos teikimo schema, taisyklėse numatytais tinkamumo kriterijais ir reikalavimais paramai gauti, įsipareigojimais, kuriuos turėsite vykdyti gavę paramą, taip pat parengs verslo projektą.

Norintys pretenduotiį jaunojo ūkininko išmoką, turi įvertinti, kokias galimybes turi idėjai išplėtoti bei apsvarstyti, ar idėja yra reali ir įgyvendinama. Taip pat būtina įsitikinti, ar atitinka taisyklėse numatytus tinkamumo kriterijus, ar sugebės laikytis įsipareigojimų. Tačiau pirmiausia reikėtų apskaičiuoti, ar pareiškėjas surenka 50 privalomų projekto atrankos balų, nes kitu atveju – paraiškos teikti negalima.

Daugiau skaitykite čia.