Naujienos

Parodoje „Agritechnika“. Globalus ūkininkavimas – atsakingas kiekvienas

  2019-11-13

Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyba siekia, kad klientus pasiektų naujausia žemės ūkio informacija, apimanti ir technologinius sprendimus, ir vis labiau įsigalinčias IT inovacijas. Tad nenuostabu, kad kiekvienais metais Konsultavimo tarnybos specialistai ir konsultantai keliauja į didžiausias Europos žemės ūkio parodas, tokias kaip „Agritechnika“, kad visada jaustų žemės ūkio pulsą.

Per pastaruosius 100 metų žemės ūkis pasikeitė neatpažįstamai. Maisto sauga ir tvarumas, produkcijos gamyba tausojant išteklius tapo įmanoma naudojant šiuolaikines žemės ūkio technologijas. Šiuolaikinis ūkis, net ir turėdamas modernių priemonių, susiduria su didžiuliais iššūkiais, susijusiais su aplinkos apsauga, bioįvairovės mažėjimu ir klimato kaita.

Vienoje didžiausių pasaulio žemės ūkio parodų „Agritechnika“ (Hamoveris, Vokietija) šiais metais pagrindinis žodis – INOVACIJOS, kurių pagrindinis tikslas – globaliai harmonizuoti žemės ūkio gamybos produktyvumą, tuo pačiu prisidėti prie klimato kaitos mažinimo. Kaip teigia parodos organizatoriai – moderniam žemės ūkiui reikia inovacijų, netradicinių sprendimų ir kūrybiškų idėjų.

Renginyje dalyvauja didžiausios ir garsiausios žemės ūkio rinkoje dirbančios įmonės, kurios parodos metu demonstruoja naujausius sprendimus augalininkystės ūkiams, organizuojamos diskusijos ir forumai.

Parodoje dalyvauja daugiau nei 2,750 tūkst. įmonių iš 51 šalies. Organizatoriai tikisi, kad dalyvių stendus aplankys apie 450 tūkst. lankytojų.

Beveik 300 įmonių kompetentingai vertinimo komisijai pateikė per dvejus metus sukurtas ir išpuoselėtas inovacijas, tikėdamos laimėti parodos aukso ar sidabro medalį. Minėtos įmonės varžėsi skirtingose kategorijose, jų buvo net 11: traktoriai, mobili įranga ir transporto technologijos; mašinos ir žemės dirbimo technika sėjai, derliaus nuėmimui, tręšimui, augalų apsaugai, drėkinimui ir drenažui, derliaus sandėliavimui ir kt., skaitmeninės sistemos (IT).