Naujienos

Parodoje „Ką pasėsi 2021“ visi keliai vedė į LŽŪKT

  2021-09-28

Visi keliai veda į LŽŪKT – su tokiu šūkiu pasitikome parodos „Ką pasėsi 2021“ lankytojus. Stende Tiksliojo ūkininkavimo paslaugų ir kompetencijų centro, Rinkodaros skyriaus specialistai kvietė eiti dirvožemio gerinimo ir pieno keliu.

Praėjusią savaitę nuvilnijo didžiausia šalyje žemės ūkio paroda „Ką pasėsi... 2021“. Svarbiausi akcentai buvo tiksliojo ūkininkavimo ir mobilios gyvulininkystės laboratorijos paslaugos. Jas pristatė Tiksliojo ūkininkavimo paslaugų ir kompetencijų centro augalininkystės ir gyvulininkystės specialistai.

„Šiais metais vieni populiariausių lankytojų klausimų buvo apie būsimus Žaliojo kurso iššūkius, klimato kaitos problemas, Europos Sąjungos paramos priemones, kurių galima tikėtis kitais metais, verslo pradžią turint nedaug žemės, ūkininkams privalomų žurnalų pildymo ateitį. Kalbėjomės, diskutavome, tarėmės ir tikimės, kad darbas parodoje ir joje užmegzti ryšiai bus visapusiškai naudingi “, – sakė Rinkodaros skyriaus vadovė Erika Mankutė.
Vienas svarbiausių parodos akcentų buvo tausus, išmanus dirvožemio naudojimas ir vieningas mokslininkų, konsultantų, ūkininkų ir komercinių įmonių požiūris šiuo klausimu. Apie tai išsamiau www.agroakademija.lt parengtame  video
Konsultavimo tarnybos palapinėje vyko edukaciniai užsiėmimai vaikams. Ji buvo pilna mažųjų ir vyresnio amžiaus vaikų, kurie spalvino karvutes, dėliojo dėlionę ir džiaugėsi dovanėlėmis. Ši veikla organizuota įgyvendinant projektą „Pieno kelias“, finansuojamą pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos priemonės „Techninė pagalba“ veiklos sritį „Lietuvos kaimo tinklas“.