Naujienos

Parodoje LŽŪKT suka tiksliojo ūkininkavimo paslaugų ratą

  2019-04-05

Svarbiausias LŽŪKT akcentas parodoje „Ką pasėsi 2019...“ – tikslusis ūkininkavimas. Kviečiame diskutuoti ir daugiau sužinoti apie tiksliojo ūkininkavimo paslaugas. Specialistų komanda laukia Jūsų.

Vis labiau domimasi tiksliosios žemdirbystės sprendimais. LŽŪKT į tai atsižvelgia įgyvendindama projektus ir kurdama naujas paslaugas. Specialistai ir konsultantai paslaugoms teikti pasitelkia bepiločius orlaivius, populiarina augalų tręšimą kintama norma, atlikus dirvožemio tyrimus. Šiemet jau galima juos atlikti naujoje LŽŪKT laboratorijoje. Taigi išsuktas visas paslaugų ratas. Būtent šios paslaugos ir yra LŽŪKT specialistų dėmesio centre parodos metu.

Tikslusis tręšimas

„Konsultavimo tarnyba turi visas galimybes ir reikiamas priemones atlikti tiksliojo tręšimo kintama norma paslaugas. O tręšimo planai pritaikomi, galima sakyti, visai ūkininkų turimai žemės ūkio technikai.

Vis tik prieš planuojant tręšimą, pirmiausiai reikia žinoti, kokia laukų ar tam tikrų jų vietų  dirvožemio situacija. Būtina ištirti maisto medžiagų, humuso kiekius, nustatyti rūgštingumą“, – diskusijų metu akcentavo augalininkystės paslaugų vadovas Karolis Urba. 

Laboratoriniai tyrimai

LŽŪKT laboratorijos vedėja Lina Šmakovienė kalbėjo apie tai, kad neturint tikslių agrocheminių dirvožemio tyrimų duomenų daroma nemažai tręšimo klaidų, dėl kurių nukenčia derlius, mažėja jo savikaina, teršiama aplinka.

„Laboratorijoje nustatome svarbiausius dirvožemyje esančius makrokomponentus: judriuosius fosforą ir kalį, pH, humusą, mineralinį azotą,“ – vardija Lina.

Dirvožemio tyrimai – tik vieni iš daugelio. Įdomu, kokius dar atliks laboratorija, kas galės į ją kreiptis? Apie tai ir dar daugiau tikrai sužinosite atvykę į parodą. Mūsų stendas įrengtas A11 aikštelėje. 

Daugiau apie parodą videorportaže.