Naujienos

Parodoje pristatytos avių augintojams teikiamos LŽŪKT paslaugos

  2021-09-06

Specializuotoje parodoje „Avis aprengs ir pamaitins 2021“ pristatytos Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos mobiliosios gyvulininkystės laboratorijos paslaugos. Viena iš svarbiausių –  ėringumo nustatymas ultragarsu.

Šiuo metu Lietuvoje laikoma 157 tūkstančiai avių. Jau devintą kartą Lietuvos avių augintojų asociacijos surengtoje parodoje lankytojams pristatyta 16 jų veislių. 

Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos direktorius Edvardas Makelis, sveikindamas avininkystės verslui pasišventusius ūkininkus, pasidžiaugė, kad pirmą kartą avių šalyje daugiau nei stirnų. Jis linkėjo avių augintojams džiaugtis rezultatais ir kvietė naudotis Konsultavimo tarnybos teikiamomis paslaugomis. Jas parodoje pristatė Rinkodaros skyriaus vadovė Erika Mankutė, gyvulininkystės specialistės Žyginta Prokopavičiūtė ir Kamilė Turskytė.

„Mums svarbu padėti avis auginantiems ūkininkams išvengti problemų ar nuostolių, todėl planuojame pradėti teikti ėringumo nustatymo ultragarsu paslaugą. Taip pat atvykę į ūkį su mobilia laboratorija ištirsime pašarus, atliksime biocheminius kraujo tyrimus,  įvertinsime bandos sveikatingumą ir konsultuosime avių  reprodukcijos klausimais“,– sakė Ž. Prokopavičiūtė. 

Išsamesnį reportažą iš parodos „Avis aprengs ir pamaitins 2021“ žiūrėkite www. agroakademija.lt