Naujienos

Parodos „Agrotica“ Graikijoje akcentai – žiedinė ekonomika, žaliasis kursas, aplinkai draugiškas ūkininkavimas

  2022-11-08

Grupė Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos specialistų aplankė Graikijoje organizuojamą tarptautinę žemės ūkio  parodą „Agrotica“. Kokie aspektai ir tendencijos užfiksuoti?

Tarptautinė žemės ūkio paroda „Agrotica“ vyko Graikijoje, Salonikų tarptautiniame parodų ir kongresų centre. Paroda organizuojama nuo 1985 m. Ją aplanko tūkstančiai žmonių, norinčių sužinoti apie naujas žemės ūkio tendencijas ir pasaulines technologijas. Šįkart parodą aplankė net apie 161800 lankytojų. Tai didžiausia žemės ūkio technikos, įrangos ir produktų paroda ir viena iš 5 didžiausių tokio pobūdžio parodų Europoje.

Šio metu vis garsiau kalbama apie klimato kaitą. Niekam ne paslaptis, kad žemės ūkis taip pat prisideda prie klimato šiltėjimo. Iš įvairių pasaulio vietų girdimi terminai: žiedinė ekonomika, žaliasis kursas, aplinkai draugiškas ūkininkavimas ir t. t. Su tuo susijusios ir parodoje demonstruotos naujovės ir technologijos.

Draugiški aplinkai produktai

Parodoje beveik visas paviljonas buvo skirtas įmonėms, kurios pristatinėjo draugiškus aplinkai produktus: įvairias humines rūgštis, biologinius preparatus, organines trąšas praturtintas mikroelementais.

Viena iš tokių į žemės ūkį orientuota biotechnologijų įmonė – „Geenea“. Ji įsikūrusi Kipre, o Saloniukuose 10 m. kurianti ir gaminanti draugiškus aplinkai produktus.. Joje kuriami produktai iš gyvų organizmų, tai yra iš medžiagų, kurias išskiria augalai ar vabzdžiai. Naudojant šiuos preparatus, skatinamas augalo ląstelių sustorėjimas, šaknų pailgėjimas, kalio ir lignino, antioksidacinių medžiagų fitoaleksinų ir polifenolių, padedančių augalo endogeninei gynybai, gamyba. Simbiotinis mikorizės ir rizosferos bakterijų veikimas skatina augalo savigynos sistemų aktyvavimą nuo pagrindinių patogenų: nematodų, fusarium, pythium, phytophthora, verticillium, rhizoctonia, sclerotinia, phoma, alternaria, stemphylium, erwinia, pseudomonas, dickeyathemichvry.

Įmonės „Koppert“ stende buvo galima pamatyti petri lėkštelėse arba mikroskopu įvairius naudinguosius vabzdžius, natūralius apdulkintojus, sukurtus mikrobinius produktus ir biostimuliatorius, kurie palaiko, saugo ir stiprina pasėlius ir yra cheminių pesticidų alternatyva. Juos naudojant, augalų sveikata gerinama ir ant žemės, ir po ja. „Koppert“ – šeimos įmonė, kuri siekia, kad natūrali augalų apsauga būtų prieinama augintojams ir ūkininkams visame pasaulyje. 

Dalyvavo entomologai

Parodoje dalyvavo entomologų draugijos nariai, kurie atstovavo Amerikos entomologų draugiją. Ši draugija yra didžiausia organizacija pasaulyje, kurie domisi vabzdžių mokslu. Įkurta 1889 m. turi daugiau nei 7000 narių, tarp jų mokslininkai, dėstytojai, firmų atstovai, tyrimų technikai, konsultantai, studentai.

Daugiau skaitykite agroakademija.lt

LŽŪKT augalininkystės konsultantų ir specialistų nuotraukos