Naujienos

Pašarai ir vanduo – LŽŪKT specialistų akcentai parodoje „Avis aprengs ir pamaitins“

  2023-09-11

Specializuota avininkystės paroda „Avis aprengs ir pamaitins“, prie kurios organizavimo prisidėjo ir LŽŪKT, įvyko ir pavyko! 

Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos laboratorijos vedėja Lina Šmakovienė, vyr. gyvulininkystės specialistė Daiva Gurauskienė, vyr. redaktorė Ramunė Sutkevičienė ir fotografas-vaizdo operatorius Egidijus Vilkevičius darniai sukosi kiekvienam skirtame darbo bare: konsultavo apie pašarus ir kitais gyvulininkystės klausimais, pristatė LŽŪKT laboratorijoje atliekamus šulinio, šiltnamių laistymo, nuotekų vandens ir dirvožemio tyrimus,  įsiterpė į renginio scenarijų pristatant parodoje dalyvavusius avių laikytojus, bendravo su jais kuriant videoreportažą, filmavo ir fotografavo. 

Renginio dalyvius sveikino LŽŪKT direktorius Saulius Cironka. Jis džiaugėsi pavykusia paroda ir galimybe susipažinti su avijininkystės pasiekimais.

Lietuvos avių augintojų asociacija kvietė susipažinti su15 skirtingų avių veislių, kurias parodyti atvežė augintojai ir asociacijos nariai iš visos Lietuvos: nuo vilninių-mėsinių ir pieninių iki egzotinių. Suprantama, tai tik dalis kailiniuotųjų. Lietuvoje avių veislių pasirinkimas tikrai platus, ganosi beveik 40 skirtingų veislių avys, iš jų 26 mėsinės.  

AČIŪ visiems, užsukusiems į LŽŪKT stendą. Gera buvo vėl Jus matyti! Videoreportažą iš parodos apie profesionalių avių kirpėjų varžytuves ir šio amato subtilybes kviečiame portale www.agroakademija.lt žiūrėti rugsėjo 18 dieną.

 LŽŪKT informacija

Egidijaus Vilkevičiaus nuotraukos