Naujienos

Pasaulio artojai varžėsi Vokietijoje

  2018-09-03

Rugsėjo 1–2 d. Vokietijoje vyko 65-osios Pasaulio artojų varžybos. Šalyje šis renginys – ne naujiena, kadangi varžybos organizuotos jau trečią kartą. Šiais metais arimo meistrai iš daugiau nei 30 skirtingų pasaulio šalių, tarp jų ir Lietuvos, varžėsi vietovėje netoli Stuttgarto miesto.

Varžybose plūgus surėmė per 50 artojų iš 29 šalių: Airijos respublikos, Anglijos, Australijos, Austrijos, Belgijos, Čekijos, Danijos, Estijos, JAV, Kanados, Kenijos, Kosovo, Kroatijos, Latvijos, Lietuvos,  Makedonijos,  Naujosios Zelandijos,  Nyderlandų,  Norvegijos,  Prancūzijos,  Rusijos, Slovėnijos,  Suomijos,  Šiaurės Airijos,   Škotijos,  Švedijos,  Šveicarijos, Velso,  Vokietijos.

Tradicinių plūgų grupės nugalėtoju tapo Airijos respublikos artojas Imonas Treisis (Eamonn Tracey), o vartomų plūgų grupėje geriausiai sekėsi Nyderlandų atstovui Tomui Kochranui (Thomas Cochrane).

Lietuvos garbę Pasaulinėse artojų varžybose gynė jurbarkiškis Stansilovas Marcinkus ir kretingiškis Kazys Genčius.  S. Marcinkus, aręs tradiciniais plūgais, varžybose iš 26 dalyvių užėmė 23-ąją vietą, o K. Genčius, aręs vartomais plūgais, iš 27 dalyvių buvo 19-as.

Teko įveikti išbandymus

Pasak Lietuvos artojų asociacijos prezidento Sauliaus Ginto Cironkos, į varžybas susirinko labai stiprios ir gerai pasirengusios komandos, kurios turėjo prisitaikyti prie sudėtingų oro sąlygų ir dirvožemio. Artojams teko arti ir labai išdžiūvusią molingą žemę, į kurią sunkiai lindo plūgas, ir visą dieną lijus – pažliugusią. Teko labai greitai iš naujo reguliuoti varžyboms paruoštus plūgus. Jo manymu, ruošiantis vykti į Pasaulines varžybas, reikia daug dirbti, treniruotis pačiomis sudėtingiausiomis sąlygomis.

Kitais metais Pasaulinės artojų varžybos vyks JAV. Kas atstovaus Lietuvai 2019 m., sužinosime Lietuvos artojų varžybose, rugsėjo 13 d.  vyksiančiose Liepose, Dotnuvos sen., Kėdainių r.

LŽŪKT informacija