Naujienos

Pavasario darbų sezonui artėjant, kvalifikaciją tobulino LŽŪKT agronomai

  2019-03-29

Artėjant pavasariniams laukų darbams, sudėti svarbiausius būsimo sezono akcentus į LŽŪKT mokymų centrą „Agroakademija“ susirinko Technologinių paslaugų skyriaus augalininkystės specialistai ir rajonų biurų augalininkystės konsultantai.

Kvalifikacijos tobulinimo mokymuose gilintasi į žemės ūkio augalų ligų, kenkėjų stebėsenos ir prognozavimo, mikroelementų, organinių ir kitų trąšų naudojimo sritis, augalų apsaugos produktų teisės aktus, pakuočių tvarkymą, mokytasi N-testeriu nustatyti augalų būklę.

Pranešimus skaitė ir žiniomis dalinosi LŽŪKT Technologinių paslaugų skyriaus augalininkystės specialistė Giedrė Masliukovienė, Agroekosistemų ir dirvožemio mokslo instituto, VDU Žemės ūkio akademijos docentė Irena Pranckietienė, Lietuvos augalų apsaugos asociacijos direktorė Zita Varanavičienė, „Agricon“ tiksliojo ūkininkavimo konsultantas Lietuvoje Marius Kazlauskas.

Konsultantai teiks operatyvią informaciją

Atsinaujinus augalų vegetacijai, prisijungusius prie sistemos IKMIS, LŽŪKT rajonų biurų augalininkystės konsultantai operatyviai informuos apie kenksmingų organizmų plitimą įvairių žemės ūkio augalų pasėliuose visuose šalies rajonuose.

Šioje sistemoje skelbiami augalų apsaugos produktų, ligų, kenkėjų ir piktžolių katalogai, padedantys greičiau atpažinti ligą ar kenkėją ir lengviau pasirinkti juos naikinančius Lietuvoje registruotus augalų apsaugos produktus.

Taip pat suteikiama galimybė interaktyviu būdu konsultuotis su LŽŪKT specialistais ir rajonų biurų konsultantais dėl integruotos augalų apsaugos metodų taikymo.