Naujienos

Pieno kelias vingiavo pas Mažosios Lietuvos ir Dzūkijos vaikus

  2021-10-18

Konsultavimo tarnybos įgyvendinamo projekto „Pieno kelias“ komanda tęsia kelionę po Lietuvos mokyklas ir darželius. Penktadienį – Tauragėje, o pirmadienį jau Lazdijuose. Smagu, kai laukia ir džiaugiasi.

Kelionė Pieno keliu jau įpusėjo. Lankytasi jau penkiose iš 10-ties numatytų ugdymo įstaigų. Iš ryto atvykę į mokyklas ir darželius, jau žinome, kad visi laukia karvytės. Ji – didžiausia atrakcija. Labai svarbu visiems šalia nusifotografuoti.

Keliautojai  iš Tauragės Tarailių progimnazijos ir Lazdijų darželio-mokyklos „Kregždutė“ buvo labai įvairaus amžiaus – nuo pirmokų iki šeštokų. Iš viso keliavo per 200 vaikų. Skirtingi, smalsūs, norintys atlikti linksmas užduotis, aktyviai keliantys rankas ir tik besiklausantys – savotiškas iššūkis atvykusiai komandai. Kantriai su vaikais bendraujančioms Tiksliojo ūkininkavimo paslaugų ir kompetencijų centro gyvulininkystės specialistėms Žygintai Prokopavičiūtei ir Kamilei Turskytei pedagoginės išminties reikia daugiausia, kolegoms iš Rinkodaros skyriaus Erikai Mankutei, Jolantai Daliai Abarienei ir Audriui Nutautui svarbu joms padėti.

Gera girdėti, kai paklausti, ar norės būti karvyčių gydytojai, vaikai sako „taip“. Jiems labai įdomus imituotas melžimas, pašaro atpažinimo pamoka, veršelių gydymo procedūros. Jau dabar aišku, kad keliauti Pieno keliu – visapusiškai naudinga.

Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos įgyvendinamas projektas „Pieno kelias“ finansuojamas pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos priemonės „Techninė pagalba“ veiklos sritį „Lietuvos kaimo tinklas“.

Nuotraukose Pieno keliu keliauja Tauragės ir Lazdijų mokyklų vaikai.