Naujienos

Pieno keliu keliavo smalsučiai

  2021-10-08

Šiandien Pieno keliu keliauti kvietėme vaikus iš darželio „Smalsutis“, įsikūrusio Dembavos kaime, Panevėžio rajone.

Saulėtą spalio 8 d. Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos specialistų komanda vyko į vaikų darželį „Smalsutis“, Dembavos kaime, Panevėžio rajone. 

Linksmuoju traukinuku atvykę į šešias stoteles, mažieji keliautojai sužinojo, kuo bus užaugęs veršiukas, iš kur atsiranda pienas, ar karvytės serga ir kas jas gydo, ar visos karvės vienodai atrodo, kaip pienas patenka į parduotuvę.

Mažieji atliko daug praktinių užduočių: smagus buvo imituotas melžimas, labai stengėsi gydyti veršiukus, mokėsi atpažinti pašarą, atskirti mėsinių ir pieninių veislių gyvulius, dėliojo pieno kelio dėlionę, dalyvavo linksmojoje viktorinoje.

Visas šias užduotis vaikai atliko drauge su Konsultavimo tarnybos Tiksliojo ūkininkavimo paslaugų ir kompetencijų centro gyvulininkystės specialistėmis Kamile Turskyte ir Žyginta Prokopavičiūte. Merginos pasakojo apie tai, ką ūkyje veikia nuvykusios su mobilia gyvulininkystės laboratorija, kaip karvės gyvena tvarte, vaizdingai demonstravo pačių pagamintame muliaže.

Linksmas ratelis ir estafetė – atrakcijos, kuriose dalyvauti vaikus kvietė Rinkodaros skyriaus vadovė Erika Mankutė, redaktorės Ramunė Sutkevičienė ir Jolanta Dalia Abarienė.

Smagu buvo fotografuotis su priekaboje gulinčia karve, kurią smalsučiai pavadino Mile, ir mažaisiais jautukais.

Atlikę visas užduotis, daug sužinoję ir pažaidę, vaikai gavo projekto dalyvio diplomus ir dovanėles.

Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos įgyvendinamas projektas „Pieno kelias“ finansuojamas pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos priemonės „Techninė pagalba“ veiklos sritį „Lietuvos kaimo tinklas“.