Naujienos

Pieno keliu keliavo V. Kudirkos progimnazijos pirmokai

  2021-10-11

 Radviliškyje Pieno keliu keliavo net trys V. Kudirkos progimnazijos pirmokėlių klasės.

Saulėtą spalio 11 d. Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos specialistų komanda vyko į Radviliškio V. Kudirkos progimnaziją. Žvaliai Pieno keliu žingsniavo per 60 pirmokų. Stabtelėję šešiose stotelėse, mažieji mokinukai sužinojo, kuo bus užaugęs veršiukas, iš kur atsiranda pienas, ar karvytės serga ir kas jas gydo, ar visos karvės vienodai atrodo, kaip pienas patenka į parduotuvę.

Pirmokėliai atliko daug praktinių užduočių: smagus buvo imituotas melžimas, labai stengėsi gydyti veršiukus, mokėsi atpažinti pašarą, atskirti mėsinių ir pieninių veislių gyvulius, dėliojo pieno kelio dėlionę, dalyvavo linksmojoje viktorinoje.

Visas šias užduotis atlikti vaikams padėjo Konsultavimo tarnybos Tiksliojo ūkininkavimo paslaugų ir kompetencijų centro gyvulininkystės specialistes Žyginta Prokopavičiūte. Ji pasakojo apie tai, ką ūkyje veikia nuvykusi su mobilia gyvulininkystės laboratorija. Kaip karvės gyvena tvarte, vaizdingai demonstravo pačios pagamintame muliaže.

Dalyvauti linksmoje veršiuko šėrimo estafetė vaikus kvietė, jų žinias „tikrino“ ir tikrą istoriją apie tai, kaip banda gynė savo mažylius nuo vilkų, pasakojo Rinkodaros skyriaus redaktorė Jolanta Dalia Abarienė. Visi vaikai sutarė rūpintis mažaisiais ir silpnesniais. 

Kiekviena klasė gavo namų darbą – apipavidalinti nupieštą karvytę ir atsiųsti į Konsultavimo tarnybą. Bus renkama gražiausia, o nugalėtojų laukia kelionė į tikrą ūkį. 

Atlikę visas užduotis, daug sužinoję ir pažaidę, vaikai gavo projekto dalyvio diplomus ir dovanas – kuprines. Ne vienas ryt žadėjo ateiti į mokyklą su naująja kuprine. Kad visi jas gautų, rūpinosi Rinkodaros skyriaus vadovė Erika Mankutė, o visus įvykius fotoaparatu fiksavo skaitmeninės rinkodaros specialistas Audrius Nutautas.

Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos įgyvendinamas projektas „Pieno kelias“ finansuojamas pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos priemonės „Techninė pagalba“ veiklos sritį „Lietuvos kaimo tinklas“.