Naujienos

Pieno keliu pas Kėdainių vaikus

  2021-10-13

Šiandien Pieno keliu keliauti kvietėme vaikus iš Kėdainiuose įsikūrusio darželio „Žilvitis“.

Šįkart, galima sakyti, vykome pas savus – Pieno kelią tiesėme Kėdainių vaikų darželyje „Žilvitis“. Juo eiti panoro net 120 įvairaus amžiaus vaikų. Mažiausieji apžiūrėjo priekaboje įsitaisiusią karvę ir mažuosius veršiukus, o vyresni atliko daug praktinių užduočių: smagus buvo imituotas melžimas, labai stengėsi gydyti veršiukus, mokėsi atpažinti pašarą, atskirti mėsinių ir pieninių veislių gyvulius, dėliojo pieno kelio dėlionę.

Visas  užduotis vaikams atlikti padėjo Konsultavimo tarnybos Tiksliojo ūkininkavimo paslaugų ir kompetencijų centro gyvulininkystės specialistėmis Kamile Turskyte ir Žyginta Prokopavičiūte. Merginos pasakojo apie tai, kaip karvės gyvena tvarte, kuo bus užaugęs veršiukas, iš kur atsiranda pienas, ar karvytės serga ir kas jas gydo, ar visos karvės vienodai atrodo, kaip pienas patenka į parduotuvę.

Pasisukti ratelyje dainuojant apie besiganančias karvytes vaikus kvietė Rinkodaros skyriaus redaktorė Jolanta Dalia Abarienė.

Vaikams su auklėtojomis smagu buvo fotografuotis su priekaboje gulinčia karve ir mažaisiais jautukais.

Atlikę visas užduotis, daug sužinoję ir pažaidę, vaikai gavo projekto dalyvio diplomus ir dovanėles.

Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos įgyvendinamas projektas „Pieno kelias“ finansuojamas pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos priemonės „Techninė pagalba“ veiklos sritį „Lietuvos kaimo tinklas“.