Naujienos

Pieno ūkio savininkams didžiausias turtas – laikas

  2022-03-02

Alvydas ir Jūratė Blažinauskiai pieno ūkį Upynos sen., Telšių r., puoselėja daugiau nei tris dešimtmečius. Bene tiek pat laiko bendradarbiauja ir su Konsultavimo tarnybos biuru rajone. Dažnas pagalbininkas ūkyje ir gyvulininkystės ekspertas Vytas Gudaitis, kuris tąkart buvo ūkininkų skubiai iškviestas. 

„Išsikvietėme Vytą, nes šiąnakt apsirgo 11 gyvulių. Nesupratome, kodėl dalis bandos neėdė pašaro. Taip greitai problemos patys neradome. O štai Vytas atvažiavo, mobilioje laboratorijoje ištyrė pašarus, paėmė gyvulių kraujo tyrimus ir padėjo rasti bėdą,“ – naudinga konsultacija džiaugėsi žemaičiai. 

Alvydas ir Jūratė Blažinauskiai jau antrą kartą dalyvauja valstybės finansuojamame „Žemdirbių konsultavimo projekte“, tad reikiamos konsultacijos jiems suteikiamos nemokamai. Pasak Alvydo, specifinės ir patikimos informacijos vis dar trūksta. Ir nepaisant to, kad yra kelių dešimtmečių patirtis, kaskart ūkyje atsirandančius klausimus lengviau išspręsti pasikonsultavus su specialistu. Pirmą kartą ūkininkai rinkosi dalyvauti diskusijų grupės veikloje. Tokia mokymosi forma žemaičiams tiko ir patiko.

„Kiekvienas ūkininkas kažką naujo pabando, nusiperka, sužino. Tai kas tris mėnesius susieidavome į grupę – oho kiek patirčių! Sutaupome nemažai laiko, o kartais ir lėšų. Laikas ūkininkui yra didžiausias turtas. Visiems ūkiuose yra problemų, tad kai kurias galima bendrai išspręsti. Stengiamės mokytis ir iš kitų patirties“, – sako Alvydas ir priduria, kad dalyvavimas projekte lūkesčius pateisinto šimtu procentu. Tad nieko keisto, jog atsiradus progai, ūkininkai vėl nutarė dalyvauti projekte, tik šįkart nusprendė išbandyti kitą siūlomą galimybę – pasirinkti individualias konsultacijas ūkyje.

„Yra ūkyje problemų, kurias paprasčiau ir greičiau išspręsti konsultuojantis individualiai, nes specifinėms, pvz., gyvulių sveikatingumo, problemoms spręsti patiems ne visada užtenka kompetencijos. O kai į ūkį atvyksta konsultantas, problemos tikrai lengviau ir greičiau išsprendžiamos“, – apsisprendimą argumentuoja Alvydas.

Daugiau www.agroakademija.lt