Naujienos

Planuojate steigti įmonę – kreipkitės į LŽŪKT biurus dėl dokumentų parengimo

  2022-01-18

Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos rajonų biuruose dirbantys konsultantai jau teikia įmonės steigimo dokumentų parengimo paslaugą. Apie jos specifiką kalbamės su paslaugų ir produktų valdymo specialistu Mindaugu Mižutavičiumi.

Kokias įmones planuojantys steigti gali kreiptis į konsultantus?

Biuruose laukiami planuojantys steigti individualią įmonę, mažąją bendriją, uždarąją akcinę bendrovę ar kooperatyvą, kurie nori išsiaiškinti apie skirtingų verslo formų teisinius niuansus ir mokesčių principus, domisi verslo kūrimu ir paramos galimybėmis verslui.

Apibūdinkite paslaugos naudą. Kokia jos esmė?

Klientas, norintis su konsultantu aptarti įmonės steigimo klausimus, gali kreiptis į artimiausią biurą, o jie yra kiekviename šalies rajone. Čia jam bus pateikiama informacija dėl verslo formos pasirinkimo ir padedama apsispręsti renkantis tinkamiausią pagal konkrečią situaciją. Juk kalbantis daug paaiškėja. Dažnai diskutuojant išgryninami veiklos tikslai, verslo valdymo principai. Taigi steigimo dokumentus konsultantas parengs atsižvelgdamas į išdiskutuotą konkrečią kliento situaciją ir numatomus pakeitimus ateityje, o tai padės išvengti dokumentų keitimo ar jų pildymo po įmonės įsteigimo. Svarbu ir tai, kad klientui nereikės gilintis į teisinius įmonių steigimo reikalavimus. Tai daro dokumentus rengiantis konsultantas. Taip pat jis bendradarbiauja su klientu per visą įmonės steigimo laikotarpį, padeda atsakyti į iškilusius klausimus ir spręsti problemas, atsiradusias įmonės steigimo procese.

Kokiais būdais rengiami įmonės steigimo dokumentai?

Dokumentai rengiami elektroniniu būdu, tai yra prisijungus prie Registrų centro savitarnos svetainės kliento elektroniniu parašu arba kreipiantis į notarą. Elektroninis steigimas daug pigesnis ir greitesnis nei notarinis. Jis tinka steigiant individualią įmonę, mažąją bendriją, uždarąją akcinę bendrovę, bet ne kooperatyvą. Jį steigti galima tik kreipiantis į notarą.

LŽŪKT dažnai siejama tik su žemės ūkiu. Ar steigiamos įmonės turi būti su juo susijusios?

Tikrai ne. Steigiamų įmonių veikla gali būti skirtinga ir nebūtinai susijusi su žemės ūkiu. Žinoma, jeigu planuojama steigti žemės ūkio kooperatyvą, tuomet pagrindinė veikla turėtų būti susijusi su žemės ūkiu.  

Kokios dar biurų konsultantų paslaugos būtų naudingos steigiantiems įmones?

Mums svarbus paslaugų kompleksiškumas. Taigi drauge su konsultantais bus parengti įmonės steigimo dokumentai, jei klientas pageidaus, tvarkoma įmonės buhalterinė apskaita. Taip pat konsultantai, žinodami kliento planus, galės parengti verslo projektą, užpildyti paraiškas ES paramai gauti. Naujoje įmonėje bus svarbu tinkamai sužiūrėti darbų saugos dalykus, tad galima užsisakyti ir šias paslaugas. Pagal įmonės veiklos pobūdį gali būti aktualios ir kitos biure teikiamos paslaugos, jei jos susijusios su augalų auginimu, gyvulininkyste ar miškininkyste.

Dėkoju už pokalbį.

Kalbėjosi redaktorė Jolanta Dalia Abarienė