Naujienos

Plungės ūkininkų šventėje laimintas troškimas dalintis duona

  2023-11-20

Darbštūs, inovatyvūs, bendruomeniški, puoselėjantys grožį – tokie ūkininkai lipo į šventinę Plungės kultūros centro sceną. Pagarba, dovanos jiems skirtos ir nuo Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos.

Šventės akcentas buvo duona. Dėkota už ją, kuri nuo seno labai gerbiama ir laikoma archajišku valgiu. „Tebūna palaimintas troškimas dalintis, nes duona be pasidalinimo yra niekas. Tegul kiekvienas, kuris ją valgys, mokosi dalintis ir tokiu būdu augina savo sielą“, – tokiais žodžiais duoną ir visus susirinkusius laimino Plungės Šv. Jono Krikštytojo parapijos klebonas, dekanas Vytautas Gedvainis.

Plungės rajono savivaldybės meras Audrius Klišonis džiaugėsi, kad kaimo sodybos gražėja, ūkiai stiprėja, įsigyjama naujos technikos. Jis linkėjo pilnų aruodų, kad šeimos nariai būtų laimingi, kad kiekvieną vakarą grįžę po darbų namuose rastų šilumą, meilę, artumą ir viltį, kad kita diena bus dar geresnė. 

Šventinio renginio organizavimo ratą sukę Plungės r. savivaldybės žemės ūkio skyriaus vedėja Airida Montvydienė ir Lietuvos ūkininkų sąjungos Plungės skyriaus pirmininkas Marijus Kaktys taip pat džiaugėsi ūkininkų pasiekimais, atsakingai atliekamu darbu, inovatyviu požiūriu į ūkininkavimą, kad jie ne tik darbštūs, bet ir aktyvūs bendruomenės nariai. Pasak M. Kakčio, džiugina tai, kad ūkius iš vyresniųjų perima vaikai, todėl ir nugalėtojų ūkiai buvo įvairūs: ir sukaupę daug praktikos vyresniųjų, ir perspektyvūs, modernūs jaunesnių.

Šventės dalyvius ir nominantus sveikinę įvairių su ūkininkais bendradarbiaujančių įstaigų ir organizacijų atstovai, renginio rėmėjai išsakė daug pagarbos žodžių sumaniems, darbštiems, mylintiems savo darbą ir žemę žmonėms. Dėkojo už tai, kad jų dėka dar gyvuoja Lietuvos kaimas, kad dar turime lietuviško maisto, už rūpestį Lietuvos gerove. Taip pat dėkota kuriantiems gyvenviečių grožį, pasirinkusiems aukščiausio stiliaus gyvulių genetiką, dalyvaujantiems įvairiuose projektuose. Visiems linkėta būti, augti ir klestėti, naujų idėjų, kad visos iškilusios problemos greitai ir lengvai būtų išspręstos.

Džiugina klientų įvertinimas

Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyba buvo viena ir šventės rėmėjų. Visiems nominantams skirtos simboliškos dovanos, kurias įteikė Plungės r. biuro vadovė Jurgita Gramauskienė.

Sveikinti gražiausių Plungės r. sodybų šeimininkai, gražiausių Plungės r. ūkininkų sodybų šeimininkai, jaunieji ūkininkai ir konkurso „Metų ūkis 2023“ nugalėtojai. Visose nominacijose tarp nugalėtojų buvo su Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos Plungės r. biuru bendradarbiaujantys ūkininkai.

Konkurso „Gražiausia ūkininko sodyba“ laimėjimais džiugėsi Plungės r. biuro klientai Danguolė ir Gediminas Kaveckiai, Irma ir Sigitas Pučkočumai. 

Biuro klientai Erika ir Vytautas Vaitkai, Rasa ir Vaidas Zemeckiai tapo nominacijos „Jaunasis ūkininkas“ laimėtojais.

Konkurso „Metų ūkis 2023“ atrankoje dalyvavo 6 su LŽŪKT Plungės r. biuru bendradarbiaujantys ūkininkai: Saulutė ir Vytautas Jakomai,  Marija ir Virginijus Brezgiai, Severina ir Romanas Pušinskiai, Daina ir Vaidas Raišučiai, Jūratė ir Dainius Rojai, Albertas Puleikis. Džiugu, kad tarp jų ir konkurso nugalėtojai. Pirmoji vieta atiteko Marijai ir Virginijui Brezgiams, antroji – Severinai ir Romanui Pušinskiams, trečioji – Jūratei ir Dainiui Rojams.

„Mums svarbi visokeriopa klientų sėkmė, todėl visada džiugina ir verslo, ir asmeniniai pasiekimai. Bendri darbai su kai kuriais iš jų sieja jau kelis dešimtmečius. Šiemet Konsultavimo tarnyba švenčia veiklos 30-metį, 30-tą kartą organizuotas ir respublikinis konkursas „Metų ūkis“. Nuo pirmųjų jo organizavimo metų esame ūkių atrankos komisijoje, remiame šį renginį. Didžiuojamės ir sveikiname visus, kurių ūkiai, grožio puoselėjimas, bendruomeniškumas buvo įvertinti šiandien ir linkime geriausios kloties ateityje“, – sakė Plungės r. biuro vadovė Jurgita Gramauskienė.

LŽŪKT informacija

Egidijaus Vilkevičiaus nuotraukos